Ogłoszenia

10.10.21

Ogłoszenia - XXVIII Niedziela Zwykła - 10.10.2021 r.


 1. W dniu dzisiejszym przypada w Kościele kolejny Dzień Papieski. Po zakończonych Mszach św. można złożyć do puszek ofiary przeznaczone na cele edukacyjne dzieci i młodzieży z niezamożnych rodzin. Fundusz ten jest nazywany"żywym pomnikiem św. Jana Pawla II".
 2. Od dzisiejszej niedzieli zaczynamy przyjmować na wypominki roczne i jednorazowe. Można je zgłaszać w zakrystii kościoła albo w kancelarii parafialnej.
 3. Przez cały miesiąc październik rozprowadzamy cegiełki związane z remontem wież naszego kościoła. Radni parafialni mają swoje stanowisko przy ołtarzu Serca Jezusowego. Prosimy o zrozumienie i ofiarność.
 4. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Hosanna" zaprasza we wtorek 12 października po Mszy św. o godz. 18.00 na adorację Najów. Sakramentu. W szczególny sposób będziemy modlić się wypraszając wszelkie łaski dla naszych rodzin.
 5. W środę przypada liturgiczna uroczystość bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana, głównego patrona naszej diecezji. W tym dniu nie będzie działała kancelaria parafialna, nie będzie również adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 15.00.
 6. W przyszłą niedzielę, po Eucharystii o godz. 10.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców.
 7. Po wakacyjnej przerwie wznowiła działalność poradnia prawna. Dyżur p. Mecenas odbywa się w piątki od godz. 10.00 - porada prawna jest bezpłatna. Każdorazowo na spotkanie należy umówić się telefonicznie.
 8. Bardzo dziękujemy p. Krzysztofowi Rdest za użyczenie autokaru na wyjazd naszej młodzież oraz dzieci do Płocka, Oporowa i Suserza.
 9. Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego organizuje w najbliższą sobotę pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Są jeszcze wolne miejsca (zapisy do wtorku).
 10. W parafii Wniebowstąpienia Pańskiego rozpoczęły się katechezy neokatechumenalne. Spotkania odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00.
 11. Są już dostępne znicze "Caritas". W tym roku, ze względów ekologicznych, mają formę wkładów do zniczy szklanych. Cena wkładu to 3,50PLN.
 12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są już dostępne kalendarze diecezjalne.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia