Ogłoszenia

19.09.21

Ogłoszenia - XXV Niedziela Zwykła - 19.09.2021r.


 1. W dniu dzisiejszym pierwsze spotkanie dla dzieci przygotowujących się do uroczystości Pierwszej Komunii św. oraz ich rodziców. Program spotkania: Eucharystia o godzinie 10.30, a następnie spotkanie organizacyjne. Dzisiaj też rozpoczną się zapisy, które potrwają do 03 paździemika. Obecność obowiązkowa.
 2. W związku z dramatyczną sytuacją w Afganistanie w dzisiejszą niedzielę będą zebrane do puszek ofiary przeznaczone na pomoc dla ludności tego kraju.
 3. Poproszono nas o podanie do wiadomości następującego ogłoszenia: "Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Żyrardowa w zakresie ułatwienia im spisania się, w zakresie prowadzonego narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań w 2021r., wszystkie parafie istniejące na terenie Miasta postanowiły włączyć się w to przedsięwzięcie oferując pomoc. W każdą niedzielę września, w godz. 8.00-13.00 na plebanii każdego kościoła, bądź tuż obok, będzie uruchomiony punkt spisowy, gdzie na mieszkańców Żyrardowa będzie oczekiwał rachmistrz, który spisze tych, którzy dotychczas nie spisali się, bądź też umówi się z nimi na spis w innym terminie. Zachęcamy do spisania się, bowiem udział w Spisie Powszechnym i podanie wymaganych informacji są obowiązkowe, a za brak udziału w Spisie grozi grzywna do 5 tys. złotych". W naszej parafii punkt spisowy działa na plebanii (wejście od podwórza) - w pomieszczeniu na wprost wejścia.
 4. Jutro o godz. 18.00 nowenna do św. Józefa.
 5. Kurs przedmałżeński rozpoczniemy w naszej parafii we wtorek 21 września o godzinie 19.00 na plebanii. Wejście od strony kościoła.
 6. Ks. Tomasz zaprasza na spotkania przygotowujące do uroczystości Rocznicy I Komunii św. dla dzieci z klas V: próba uroczystości 23 września (tj. w czwartek) o godz. 18.30; spowiedź dla dzieci i ich rodziców 24 września (tj. w piątek) od godz. 15.00 do 17.00. Uroczystość Rocznicy I Komunii św. odbędzie się 26 września, podczas Mszy św. o godz. 12.00. W dniu Rocznicy obowiązuje strój komunijny bądź galowy.
 7. Wznowiliśmy katechezę przedchrzcielną. Spotkania odbywają się będą w tym roku w piątki o godz. 19.00 na plebanii (wejście od ul. Ściegiennego). Odpowiedzialnym za spotkania jest ks. Robert Wolniewski.
 8. Przez cały miesiąc październik będziemy rozprowadzali cegiełki związane z remontem wież naszego kościoła. Jesteśmy obecnie na etapie formuły przetargowej, która ma wyłonić wykonawcę inwestycji na najkorzystniejszych dla parafii warunkach. Jednak przy rosnących na rynku cenach usług i materiałów budowlanych jest rzeczą prawdopodobną, iż propozycja, jaką otrzymamy, będzie opiewać na wyższą sumę niż zaplanowaliśmy w kosztorysie inwestorskim. Musimy więc mieć pewien zapas środków, które pozwolą nam wykonać konserwację wież we właściwym czasie. Prosimy o wyrozumiałość i o ofiarność.
 9. Próba scholi młodzieżowej za tydzień o godz. 15.30 na plebanii. Zapraszamy również nowe osoby obdarzone słuchem muzycznym śpiewające oraz posiadające umiejętności instrumentalne.
 10. Taca z sumy przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 11. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w parafii śś. Cyryla i Metodego w Żyrardowie rozpoczynają się rekolekcje ewangelizacyjne Odnowy Życia w Duchu Świętym. Księża Salezjanie zapraszają.
 12. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się 01.10. Porządek spotkania: o 18.00 Msza św. a po niej spotkanie formacyjne z rozdaniem deklaracji zgłoszeniowych kandydata do bierzmowania. Zapisy będą trwały przez cały miesiąc październik.
 13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są już dostępne kalendarze diecezjalne.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia