Ogłoszenia

05.09.21

Ogłoszenia - XXIII Niedziela Zwykła - 05.09.2021r.


 1. W dniu dzisiejszym, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.
 2. W dniu dzisiejszym zbiórka do puszek na potrzeby "Caritas" parafialnej.
 3. Poproszono nas o podanie do wiadomości następującego ogłoszenia: "Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Żyrardowa w zakresie ułatwienia im spisania się, w zakresie prowadzonego narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań w 2021r., wszystkie parafie istniejące na terenie Miasta postanowiły włączyć się w to przedsięwzięcie oferując pomoc. W każdą niedzielę września, w godz. 8.00-13.00 na plebanii każdego kościoła, bądź tuż obok, będzie uruchomiony punkt spisowy, gdzie na mieszkańców Żyrardowa będzie oczekiwał rachmistrz, który spisze tych, którzy dotychczas nie spisali się, bądź też umówi się z nimi na spis w innym terminie. Zachęcamy do spisania się, bowiem udział w Spisie Powszechnym i podanie wymaganych informacji są obowiązkowe, a za brak udziału w Spisie grozi grzywna do 5 tys. złotych". W naszej parafii punkt spisowy działa na plebanii (wejście od podwórza) - w pomieszczeniu na wprost wejścia.
 4. Jutro o godz. 18.00 nowenna do św. Józefa.
 5. W środę przypada święto liturgiczne Narodzenia Najśw. Maryi Panny. Porządek nabożeństw jak w dniu powszednim. Obrzęd błogosławieństwa ziara siewnego i nasion na życzenie zainteresowanych po zakończonych Eucharystiach.
 6. Zapraszamy ministrantów, lektorów, bielanki, Oazę "Dzieci Bożych", "Armię Boga", scholę dziecięca i młodzieżową na pierwsze po wakacjach spotkanie integracyjne w sobotę 11 września o godzinie 10.00 na plebanii. Zapraszamy również te dzieci i młodzież pragnących dołączyć do tych grup.
 7. W niedzielę 12 września o godzinie 20.00 odbędzie się w naszej świątyni koncert z okazji beatyfikacji Sługi Bożego Księdza Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz Sługi Bożej Matki Róży Czackiej. W koncercie weźmie udział: "Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna" z Zakopanego pod dyrekcją Agnieszki Kreiner oraz solistki i aktora. Serdecznie zapraszamy oraz przypominamy o obowiązku noszenia maseczek i utrzymania dystansu w czasie koncertu. Podczas Mszy św. o godz. 19.00 modlić się będziemy w intencji dziękczynnej za beatyfikację nowych błogosławionych.
 8. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na diecezjalne środki przekazu.
 9. Schola młodzieżowa zaprasza wszystkie osoby chcące śpiewać, jak również osoby posiadające zdolności instrumentalne, na pierwszą próbę w niedzielę 12 września o godz. 15.30 na plebanię.
 10. Wznowiła po wakacjach działalność "Caritas" parafialna. Punkt czynny jest w poniedziałki, środy i piątki w godz. 13.00-14.30. Nowym opiekunem "Caritas" jest ks. Tomasz Wodnicki.
 11. Pierwsze spotkanie dla dzieci przygotowujących się do uroczystości Pierwszej Komunii św. oraz ich rodziców odbędzie się w niedzielę 19 września. Program spotkania: Eucharystia o godzinie 10.30, a następnie spotkanie organizacyjne. Wtedy też rozpoczną się zapisy, które potrwają do 03 października. Obecność obowiązkowa.
 12. Kurs przedmałżeński rozpoczniemy w naszej parafii we wtorek 21 września o godzinie 19.00 na plebanii. Wejście od strony kościoła.
 13. Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii św. dzieci, które przyjęły Komunię po raz pierwszy we wrześniu ubiegłego roku odbędzie się 26 września o godz. 12.00. Więcej szczegółów w przyszłą niedzielę. Przygotowanie prowadzi ks. Tomasz Wodnicki.
 14. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są już dostępne kalendarze diecezjalne.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia