Ogłoszenia

30.05.21

Ogłoszenia - IX Niedziela Zwykła - 30.05.2021r. Uroczystość Trójcy Przenajświętszej


 1. W dniu dzisiejszym przypada w Kościele liturgiczna uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 2. Przypominamy, że w myśl przepisów prawa kościelnego, każdego wierzącego katolika obowiązuje przyjęcie "przynajmniej raz w roku Komunii Świętej w Okresie Wielkanocnym" oraz "przystąpienie przynamniej raz w roku do sakramentu pokuty". Czas stosowny dla wypełnienia tego minimum nakazanego przez przykazania kościelne upływa w dzisiejszą niedzielę.
 3. Dzisiaj dzieci z klas trzecich naszej parafii przystąpią po raz pierwszy do Komunii św. podczas Eucharystii o godz. 10.00, 12.00 oraz 14.00. Ze względów pandemicznych prosimy, aby osoby niezwiązane z tą uroczystością wybrały inne godziny Mszy św. w tym dniu. Prosimy o wyrozumiałość.
 4. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne oraz ich rodziny do udziału w tzw. "Białym Tygodniu". Porządek uczestnictwa będzie następujący: w poniedziałek i środę zapraszamy dzieci z godziny 10.00; we wtorek oraz piątek zapraszamy dzieci z godziny 12.00 i 14.00. Spotkanie rozpoczynamy nabożeństwem o godz. 17.30-po nim Eucharystia o godz. 18.00.
 5. W dniu dzisiejszym, po zakończonych Mszach św., można złożyć do puszek ofiary na funkcjonowanie Katolickiego Uniwersytetu Katolickiego.
 6. Jutro o godz. 18.00 Nowenna do św. Józefa.
 7. Od wtorku rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Nabożeństwa czerwcowe odprawiać będziemy w naszym kościele w następującym porządku: w dni powszednie o godz. 17.30; w niedziele o godz. 18.00.
 8. W czwartek przypada liturgiczna uroczystość Bożego Ciała. Porządek nabożeństw niedzielny. Po zakończeniu Eucharystii o godz. 12.00 procesja do czterech ołtarzy wewnątrz naszego kościoła. Przy trzecim ołtarzu, ustawionym na schodach kościoła, udzielone zostanie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem Miastu i tym uczestnikom uroczystości, którzy będą znajdowali się na zewnątrz naszej świątyni. Błogosławieństwo końcowe przy czwartej stacji od ołtarza głównego. Wiemych zachęcamy, aby podczas procesji ze względów bezpieczeństwa - pozostali na swoich miejscach w kościele. Jest to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. Modlitwy o powołania odmówimy podczas nabożeństwa czerwcowego.
 9. W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek miesiąca. Rano, po Eucharystii o godz. 7.30, wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa oraz Aktu Oddania. Wieczorem o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe z Aktem Oddania. Spowiedź podczas wszystkich sprawowanych w tym dniu nabożeństw.
 10. W pierwszą sobotę czerwca, po Mszy św. o godz. 7.30, wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii Loretańskiej. O godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie.
 11. Za tydzień, podczas Mszy św. o godz. 12.00, będzie miała miejsce Msza św. prymicyjna ks. Adama Łukaszewicza, który odbywał w naszej parafii praktyki diakońskie. Taca z tej Eucharystii będzie prezentem od Wspólnoty Parafialnej dla neoprezbitera. Ze względu na wydłużony czas Eucharystii, wyjątkowo nie będzie za tydzień nabożeństwa adoracyjnego.
 12. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na potrzeby "Caritas" parafialnej.
 13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia