Ogłoszenia

17.05.21

Ogłoszenia - VII Niedziela Wielkanocna - 16.05.2021r. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego


  1. W dniu dzisiejszym przypada w Kościele liturgiczna uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Porządek nabożeństw, jak w każdą niedzielę.
  2. Ks. Łukasz zaprasza dzieci na próby przed uroczystością Pierwszej Komunii św.: w poniedziałek o godz. 18.30- te, które będą miały swoją uroczystość podczas Mszy św. o godz. 10.00; we wtorek o godz. 18.30 - te, które będą miały swoją uroczystość podczas Eucharystii o godz. 12.00; w środę o godz. 18.30 - te, które będą miały swoją uroczystość podczas Mszy św. o godz. 14.00. Wszystkie próby rozpoczynają się przed kościołem.
  3. W dniu jutrzejszym o godz. 18.00 Nowenna do św. Józefa.
  4. W sobotę przypada 17 rocznica sakry biskupiej Andrzeja Franciszka Dziuby, Ordynariusza Diecezji Łowickiej. Z tej racji, podczas Eucharystii o godz. 18.00, odśpiewamy uroczyste "Te Deum".
  5. 22 maja tj. w sobotę, w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego, Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Hosanna" zaprasza na godz.19.00 do kościoła Matki Bożej Pocieszenia. Podczas tego wieczoru będziemy modlić się o dary, owoce i moc Ducha Świętego.
  6. Za tydzień będziemy przeżywali w Kościele liturgiczną uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę.
  7. W przyszłą niedzielę kończy się o czas paschalny. Przypominamy, że w myśl przepisów prawa kościelnego, każdego wierzącego katolika obowiązuje przyjęcie "przynajmniej raz w roku Komunii Świętej w Okresie Wielkanocnym" oraz przystąpienie "przynamniej raz w roku do sakramentu pokuty". Czas stosowny dla wypełnienia tego minimum nakazanego przez przykazania kościelne upływa za tydzień.
  8. Informujemy, że dzięki bardzo dobrej współpracy z żyrardowskim Magistratem uzyskaliśmy dotację ze środków unijnych, pozostających w gestii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, w wysokości 1 115 534,01 PLN. Jest ona wyższa niż zakładaliśmy, gdyż ze względu na fakt pozostawania naszego kościoła na terenie Pomnika Historii, którego jest częścią otrzymaliśmy dodatkowo 116 606,34PLN z budżetu Państwa. Dzięki temu zmniejszył się w tym projekcie wkład własny parafii do sumy 478 286,04PLN. Nie mamy jeszcze zebranej całej sumy pokrywającej wkład własny. tej chwili na koncie parafialnym jest 285 414,44PLN. Przed nami jeszcze wiele trudnych zabiegów formalnych związanych ze zgromadzeniem wymaganych dokumentów. Prosimy wszystkich wiemych i sympatyków naszego kościoła o modlitwę przez orędownictwo św. Józefa, o pomyślne doprowadzenie naszej inwestycji do szczęśliwego końca. Zakończenie całości prac i rozliczenie inwestycji ma termin do 30 września przyszłego roku. Prosimy o wspieranie naszych poczynań materialnie. Aby dać wiemym możliwość do takiego wsparcia, po wakacjach wznowimy rozprowadzanie pamiątkowych cegiełek.
  9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia