Ogłoszenia

29.03.21

Ogłoszenia - Niedziela Palmowa - 29.03.2021r.


  1. Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy obchody Wielkiego Tygodnia Wielki Tydzień przeznaczony jest na wspomnienie Męki Chrystusa, poczynając od Jego mesjańskiego wjazdu do Jerozoliny" (Ka31). Podczas wszystkich Eucharystii w dniu dzisiejszym rozważamy opis Meki Pana Jezusa i blogosławimy palmy, które przygotowała dla nas Schola dziecięca. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone zostaną na potrzeby służby liturgicznej. Przypominamy, o obostrzeniach, które nas obowiązują: zachowajmy dystans społeczny, dezynfekujmy ręce oraz używajmy maseczek. Modlitwom wiernych polecamy intencję uczestnictwa w liturgii podczas nadchodzących świąt Wielkanocnych. Prośmy gorąco, aby Bóg pozwolił nam przeżyć je w pełni, podczas liturgii sprawowanej w naszej świątyni, przy udziale wszystkich chętnych.
  2. Począwszy od jutra zawieszany na czas świąteczny adorację Najświętszego Sakramentu od godz 15.00 do Mszy św. wieczornej. Wznowimy ją po uprzednim ogłoszeniu.
  3. Jutro o godz. 18.00 Nowenna do św. Józefa W kościele przy ołtarzu Świętego pojawi się świecznik wotywny. Jeśli ktoś będzie miał pragnienie zaakcentować swoją modlitwę do Boga przez orędownictwo św. Józefa, będzie to mógł uczynić zapalając świeczkę na świeczniku wotywnym. Od jutra również dostępne będą dla wiemych modlitewniki z modlitwami do św. Józefa. Kilka z nich ma służyć modlitwie wiemych w kościele (ich nie można zabierać do domów), a część jest do nabycia przez wiernych za dobrowolną ofiarę. Ofiary, zarówno za modlitewniki, świeczki wotywne, jak również te, składane przy okazji próśb i podziękowań do św. Józefa, mona wrzucać do skarbonki znajdującej się na wotywniku po prawej stronie. Po lewej stronie znajdować się będzie skarbonka na podziękowania i prośby do św. Józefa. Podziękowania i prośby do nowenny maja mieć formę zwięzłą, którą można zmieścić na małej kartce. Listy, które wierni piszą do św. Józefa przeznaczone są tylko dla niego i nie są czytane podczas nowenny. Nie są więc przeznaczone dla wiernych, którzy przychodzą się modlić przed ołtarzem stacyjnym. Prosimy o zachowanie tajemnicy duchowej korespondencji ze Świętym.
  4. Sakrament pokuty i pojednania w Wielkim Tygodniu będzie sprawowany w następującym porządku: od dzisiaj do środy włącznie - podczas wszystkich sprawowanych w tych dniach Eucharystii.
  5. W Wielki Czwartek - wspomnienie ustanowienia Najświętszego Sakramentu oraz sakramentu kapłaństwa. W tym dniu sprawowane są dwie liturgie: przed południem (o godz. 10.00) Msza św. Krzyżma w katedrze łowickiej, w czasie której zostaną poświęcone Oleje św., a kapłani odnowią przyrzeczenia kapłańskie oraz wieczorem w naszym kościele parafialnym o godz. 18.00. Po zakończeniu liturgii Najświętsy Sakrament zostanie przeniesiony do "ciemnicy". W Wielki Czwartek nie ma możliwości korzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  6. W Wielki Piątek liturgia Meki Pańskiej rozpocznie się w naszym kościele o godz. 18.00. Po jej zakończeniu Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu. Taca zbierana podczas wieczonego nabożeństwa przeznaczona jest na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Przypominamy, że wiernych, którzy ukończyli osiemnasty rok życia, a nie przekroczyli jeszcze sześćdziesiątego, obowiązuje w tym dniu post ścisły. W Wielki Piątek (jest to również pierwszy piątek kwietnia) możliwość spowiedzi od godziny 7.00 do ostatniego penitenta.
  7. W Wielką Sobotę liturgia Wigilii Ur. Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się o godz. 20.00 Podczas tej liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Pokarmy na stół wielkanocny będziemy błogosławili tylko wewnątrz kościoła od godz 9.00 do godz. 16.00. W Wielką Sobotę służba liturgiczna będzie rozprowadzać wodę święconą Ofiary złożone przy tej okazji praznaczone zostaną na jej potrzeby. Możliwość skorzystania ze spowiedzi w tym dniu od godz. 7.00 do godz 8.00.
  8. Za tydzień Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja o godz 6.00 rano wewnątrz naszego kościoła.
  9. Za tydzień jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca zbiórka do puszek na działaność parafialnej Caritas
  10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia