Ogłoszenia

21.03.21

Ogłoszenia - V Niedziela Wielkiego Postu - 21.03.2021r.


  1. Począwszy od jutra rozpoczynamy regularną modlitwę nowennową przez orędownictwo św. Józefa. Nowenna będzie odmawiana w każdy poniedzialek o godz. 18.00 przed figurą św. Józefa. Przez cały tydzień można składać do puszki zapisane na kartkach intencje modlitwy, które będą odczytane podczas poniedziałkowej nowenny. Od jutra pojawią się przy ołtarzu św. Józefa wazony na lilie dla Świętego oraz koszyk na listy z prośbami o jego orędownictwo.
  2. W czwartek przypada liturgiczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Porządek nabeżeństw w tym dniu będzie następujący: 7.00, 9.00, 17.00, 18.00. W tym dniu, z racji uroczystości, nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 15.00.
  3. Zapraszamy do udziału w "Ekstremalnej Drodze Krzyżowej". Tegoroczna "Ekstremalna Droga Krzyżowa" w Żyrardowie rozpocznie się 26 marca Mszą św. o godzinie 18.00 w kościele p.w. Matki Bożej Pocieszenia.
  4. Za tydzień Niedziela Palmowa. Podczas każdej Eucharystii będziemy błogosławili palmy, które przygotuje dla nas Schola dziecięca. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone zostaną na potrzeby służby liturgicznej. Przypominamy o obostrzeniach, które nas obowiązują: zachowajmy dystans społeczny, dezynfekujmy ręce oraz używajmy maseczek. Modlitwom wiernych polecamy intencje uczestnictwa w liturgii podczas nadchodzących świąt Wielkanocnych. Prośmy gorąco, aby Bóg pozwolił nam przeżyć je w pełni, podczas liturgii sprawowanej w naszej świątyni, przy udziale wszystkich chętnych.
  5. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku dochodowego na cele remontowe w naszej parafii. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są specjalne wizytówki z informacjami, jak można tego dokonać. Zachęcamy do takiej formy wsparcia remontów w naszej parafii.
  6. Prosimy o odbieranie pamiątkowych cegiełek tych parafian oraz sympatyków naszego kościola, którzy podczas Mszy św. kolędowych, lub przy innej okazji, złożyli ofiary na cele remontowe w naszej parafii. Cegiełki można odbierać w zakrystii kościoła.
  7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia