Ogłoszenia

14.03.21

Ogłoszenia - IV Niedziela Wielkiego Postu - 14.03.2021r.


 • Rozpoczęliśmy rekolekcje parafialne. Głosi je dla nas ks. Mateusz Wojtczak. Porządek spotkań rekolekcyjnych jest następujący: dzisiaj plan nabożeństw, jak w każdą niedzielę, w poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z naukami o godz. 7.00, 9.00, 17.00, 18.00, 19.30. Spowiedź podczas wszystkich sprawowanych nabożeństw. W czasie rekolekcji nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 15.00. Ponieważ ? ze względu na pandemię - nie ma oddzielnych rekolekcji dla szkół z terenu naszej parafii, zapraszamy na spotkania rekolekcyjne do kościoła dzieci i młodzież wraz z rodzicami. Rodzice mogą podpisać obecność dziecka w indeksie kandydata do bierzmowania.
 • W najbliższy piątek spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy na Eucharystię o godz. 18.00. Przypominamy, że udział w przygotowaniu do sakramentu bierzmowania jest dobrowolny - decyzję o przyjęciu sakramentu dojrzałości w tym roku, ze względów pandemicznych, pozostawiliśmy rodzicom oraz młodzieży. Jeśli zainteresowani postanowią przesunąć przygotowanie na przyszły rok kalendarzowy, nie będzie się to wiązało dla nich z żadnymi konsekwencjami.
 • W piątek przypada liturgiczna uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najśw. Maryi Panny, Opiekuna Kościoła. Porządek nabożeństw w tym dniu będzie następujący: 7.00, 9.00, 18.00. W tym dniu, z racji uroczystości, nie będzie działała kancelaria parafialna: nie będzie również adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 15.00. Ze względu na charakter świąteczny dnia, w piątek można spożywać pokarmy mięsne.
 • Ze względu na charakter naszego kościoła w Roku św. Józefa, w najblizszy piątek po raz pierwszy odmówimy przed Eucharystią o godz. 18.00 Nowennę do św. Józefa. Później przez cały czas trwania Roku św. Józefa będziemy wracali do tej formy modlitwy we wszystkie poniedzialki. Podobnie jak jest to praktykowane w przypadku nowenny do M.B. Nieustającej Pomocy, tak również podczas Nowenny do św. Józefa będziemy czytali prośby i podziękowania dedykowane temu świętemu. Więcej szczegółów w następna niedzielę.
  Dekret Biskupa Łowickiego o odpustach w Roku św. Józefa
 • Zapraszamy do udziału w "Ekstremalnej Drodze Krzyżowej". To ogólnopolska inicjatywa, w której chodzi o rozwazanie misterium Drogi Krzyżowej podczas długiej, pieszej, nocnej wędrówki. Jest to głębokie przeżycie poprzez doświadczenie własnej słabości, dotknięcie tego ciężaru, jaki dźwigał Jezus podczas swojej drogi krzyżowej. Uczestnicy mają do przejścia ponad 40 km, w nocy, w milczeniu, zdani na własne siły. Zapisy na stronie edk.org.pl. Tegoroczna "Ekstremalna Droga Krzyżowa" w Żyrardowie rozpocznie się 26 marca Msza św. o godzinie 18.00 w kościele p.w. Matki Bożej Pocieszenia. Więcej informacji na facebooku i stronie edkzyrardow.pl
 • Zachęcamy do przekazywania 1% podatku dochodowego na cele remontowe w naszej parafii. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są specjalne wizytówki z informacjami, jak można tego dokonać. Zachęcamy do takiej formy wsparcia remontów w naszej parafii.
 • Prosimy o odbieranie pamiątkowych cegielek tych parafian oraz sympatyków naszego kościoła, którzy podczas Mszy św. kolędowych, lub przy innej okazji, złożyli ofiary na cele remontowe w naszej parafii. Cegielki można odbierać w zakrystii kościoła.
 • Poproszono nas o podanie następującej informacji: Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski zaprasza wszystkich mieszkańców Żyrardowa do wzięcia udziału w ankiecie związanej z planem utworzenia Centrum Uslug Spolecznych w Żyrardowie. Miasto chce współtworzyć to miejsce z mieszkańcami, dlatego prosi wszystkich o wyrażenie swoich opinii. Ankietę można pobrać na stoliku przy wyjściu z kościoła, wypełnioną należy złożyć w Urzędzie Miasta oraz MOPS - można również uzupełnić ją przez Internet. Szczegóły znajdują się na stronie parafii, miasta oraz w gablocie. Akcja trwa do 28 marca br. Link do ankiety Centrum Usług Społecznych
 • Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. 10. Zapowiedzi.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia