Ogłoszenia

09.03.21

Ogłoszenia - III Niedziela Wielkiego Postu - 07.03.2021r.


 • W dniu dzisiejszym, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.
 • Dzisiaj spotkanie dla dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii św. i ich rodziców: o godz. 9.00 zapraszamy na Mszę św. dzieci ze szkół: 1, 2, 3, 4. Na Eucharystię o godz. 10.30 zapraszamy dzieci ze szkół: w Korytowie, im Kolumba, Wręczy, Ośrodka szkolno wychowawczego oraz nr 6, STO.
 • W dniu dzisiejszym można złożyć do puszek ofiary na funkcjonowanie "Caritas" parafialnej.
 • Dzisiejsza taca przeznaczona jest fundusz budowy i remontów kościołów w naszej diecezji.
 • W najbliższy piątek spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy na Eucharystię o godz. 18.00, a po niej na katechezę. Przypominamy, że udział w przygotowaniu do sakramentu bierzmowania jest dobrowolny - decyzję o przyjęciu sakramentu dojrzałości w tym roku, ze względów pandemicznych, pozostawiliśmy rodzicom oraz młodzieży. Jeśli zainteresowani postanowią przesunąć przygotowanie na przyszły rok kalendarzowy, nie będzie się to wiązało dla nich z żadnymi konsekwencjami.
 • Spotkanie Koła Żywego Rózańca dzisiaj o godz 15.00 na plebanii.
 • Odnowa w Duchu Świętym "Hosanna" zaprasza w najbliższy wtorek 09 marca po Mszy św. o godzinie 18.00 na adorację Najśw. Sakramentu.
 • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Głosić je będzie ks. Mateusz Wojtczak. Porządek spotkań rekolekcyjnych będzie następujący: w niedzielę plan nabożeństw, jak w każdą niedzielę, w poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z naukami o godz. 7.00, 9.00, 17.00, 18.00, 19.30. Spowiedź podczas wszystkich sprawowanych nabożeństw. W czasie rekolekcji nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 15.00
 • Zapraszamy do udziału w "Ekstremalnej Drodze Krzyżowej". To ogólnopolska inicjatywa, w której chodzi o rozwazanie misterium Drogi Krzyżowej podczas długiej, pieszej, nocnej wędrówki. Jest to głębokie przeżycie poprzez doświadczenie własnej słabości, dotknięcie tego ciężaru, jaki dźwigał Jezus podczas swojej drogi krzyżowej. Uczestnicy mają do przejścia ponad 40 km, w nocy, w milczeniu, zdani na własne siły. Zapisy na stronie "edk.org.pl". Tegoroczna "Ekstremalna Droga Krzyżowa" w Żyrardowie rozpocznie się 26 marca Msza św. o godzinie 18.00 w kościele p.w. Matki Bożej Pocieszenia. Więcej informacji na facebooku i stronie edkzyrardow.pl
 • Informujemy, że w wyniku kwesty na cele remontowe, którą prowadziliśmy podczas tzw. "Mszy św. kolędowych", jak również poprzez przelewy na konto parafialne, a także dzięki ofiarom składanym w kopertach na tacę oraz bezpośrednio na ręce proboszcza, zebraliśmy sumę 80 055,72PLN. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zaplac!" Obecny stan konta parafialnego wynosi 237 046,35PLN. Całość inwestycji opiewa na sumę 1 593 820,05PLN, z czego wkład własny 594 892,38PLN. Kwesta na cele remontowe jest więc cały czas otwarta, gdyż na chwilę obecną nie posiadamy jeszcze nawet połowy środków na zrealizowanie zamierzonej inwestycji.
 • Zachęcamy do przekazywania 1% podatku dochodowego na cele remontowe w naszej parafii. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są specjalne wizytówki z informacjami, jak można tego dokonać. Zachęcamy do takiej formy wsparcia remontów w naszej parafii.
 • Prosimy o odbieranie pamiątkowych cegiełek tych parafian oraz sympatyków naszego kościola, którzy podczas Mszy św. kolędowych, lub przy innej okazji, zlożyli ofiary na cele remontowe w naszej parafii. Cegiełki można odbierać w zakrystii kościoła.
 • Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia