Ogłoszenia

28.02.21

Ogłoszenia - II Niedziela Wielkiego Postu - 28.02.2021r.


 1. W dniu dzisiejszym można złożyć ofiary do puszek na rzecz Dzieła pomocy misjonarzom Ad gentes".
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Z tej racji, po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu polaczone z modlitwami o powołania.
 3. W pierwszy piątek marca, po Eucharystiach o godz. 7.30 i 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa oraz Aktu Oddania. Spowiedź: podczas wszystkich sprawowanych w tym dniu nabożeństw.
 4. W najbliższy piątek spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy na Eucharystię o godz. 18.00, a po niej na katechezę.
 5. W pierwszą sobotę marca, po Eucharystii o godz. 7.30, wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii Loretańskiej. Wieczorem o godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie.
 6. Za tydzień spotkanie dla dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii św. i ich rodziców: o godz. 9.00 zapraszamy na Mszę św. dzieci ze szkół: 1, 2, 3, 4. Na Eucharystię o godz. 10.30 zapraszamy dzieci ze szkół w Korytowie, im Kolumba, Wr?czy, Ośrodka szkolno-wychowawczego oraz nr 6, STO
 7. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca, po sumie nabozeństwo adoracyjne.
 8. Za tydzień można będzie złożyć do puszek ofiary na funkcjonowanie "Caritas" parafialnej.
 9. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest fundusz budowy i remontów kościolów w naszej diecezji.
 10. Spotkanie Koła Żywego Różańca za tydzień o godz. 15.00 na plebanii.
 11. Informujemy, że od 01 marca ruszają spotkania Grupy AL ANON. Rozpoczynają się tradycyjnie o godz. 18.15. Wejście od ul. Ściegiennego.
 12. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku dochodowego na cele remontowe w naszej parafii. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są specjalne wizytówki z informacjami, jak można tego dokonać. Zachęcamy do takiej formy wsparcia remontów w naszej parafii
 13. Prosimy o odbieranie pamiątkowych cegiełek tych parafian oraz sympatyków naszego kościoła, którzy podczas Mszy św. kolędowych, lub przy innej okazji, złożyli ofiary na cele remontowe w naszej parafii. Cegiełki można odbierać w zakrystii kościoła.
 14. Zapraszamy do udziału w "Ekstremalnej Drodze Krzyżowej". To ogólnopolska inicjatywa, w której chodzi o rozważanie misterium Drogi Krzyżowej podczas długiej, pieszej, nocnej wędrówki. Jest to glebokie przeżycie poprzez doświadczenie własnej słabości, dotknięcie tego ciężaru, jaki dźwigał Jezus podczas swojej drogi krzyżowej. Uczestnicy mają do przejścia ponad 40 km, w nocy, w milczeniu, zdani na własne siły. Zapisy na stronie edk.org.pl.
  Tegoroczna ,,Ekstremalna Droga Krzyżowa" w Żyrardowie rozpocznie się 26 marca Mszą św. o godzinie 18.00 w kościele p.w. Matki Bożej Pocieszenia. Więcej informacji na facebooku i stronie edkzyrardow.pl.
 15. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia