Ogłoszenia

14.02.21

Ogłoszenia - VI Niedziela Zwykła - 14.02.2021


 1. We wtorek o godz. 19.00 na plebanii druga katecheza kursu przedmałżeńskiego. Wejście od strony kościoła.
 2. W tym tygodniu, w Środę Popielcową rozpoczyna się kres Wielkiego Postu. Służy on "przygotowaniu do obchodów Paschy. Liturgia wielkopostna przygotowuje katechumenów do obchodów Paschalnego Misterium przez stopnie wtajemniczenia chrześcijańskiego, a wiernych przez wspomnienie przyjętego chrztu i pełnienie pokuty". W Środę Popielcową Eucharystie z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły (jeden posiłek "do syta" oraz dwa dla podtrzymania sił dla normalnego funkcjonowania). Zobowiązani są do niego ci wierni, którzy ukończyli 18 rok życia i nie przekroczyli sześdziesiątego. W Środę Popielcową nie będzie czynna kancelaria parafialna, nie będzie również adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00
 3. Kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas ósmych z terenu naszej parafii zapraszamy w środę 17 lutego na godz. 18.00. W programie Msza święta, a po niej spotkanie w kościele. Młodzież zapraszamy wraz z rodzicami. Osoby dorosłe, kótre z różnych powodów nie były wu bierzmowania w swoim czasie również zapraszamy na spotkanie. Osoby nie należące do naszej parafii a pragnące przyjąć sakrament w naszym kościele muszą mieć pisemną zgodę z parafii w której obecnie mieszkają. Wszelkie informacje u księdza Sylwestra.
 4. Zachęcamy do podjęcia decyzji o przystąpieniu do bierzmowania w pełnej wolności. Prosimy młodzież, aby przedyskutować tę kwestię ze swoimi rodzicami. Oczywiście jako duszpasterze chcielibyśmy aby wszyscy kandydaci przyjęli sakrament dojrzałości chrześcijańskiej, ale jeśli ze względu na sytuację pandemiczną młodzież wraz z rodzicami podejmie decyzję o odłożeniu przygotowania na rok następny nie będą z tego wyciągane żadne konsekwencje. Prosimy o przemyślenie tej kwestii.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
  • Drogę Krzyżową - we wszystkie piątki Wielkiego Postu dla dzieci o godz. 16.30; dla dorosłych o 17.15
  • Gorzkie Żale - w niedziele o godz. 18.00
 6. Członkowie Wspólnot "Drogi Neokatechumenalnej" zapraszają na modlitwę brewiarzową "Jutrzni" z przedłużoną medytacją Słowa Bożego. Modlitwa odbywać się będzie przez cały okres Wielkiego Postu w naszej świątyni od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 rano.
 7. Pierwsze po pandemicznej przerwie spotkanie oazy dziecięcej i młodzieżowej odbędzie się 20 lutego o godz. 11.00 w Sali Różańcowej na plebanii. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych, o ile rodzice wyrażą zgodę.
 8. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku dochodowego na cele remontowe w naszej parafii. Począwszy od dzisiejszej niedzieli będziemy rozprowadzali wizytówki zawierające informacje dotyczące takiej formy pomocy materialnej. Na wizytówkach znajduje się nazwa organizacji pożytku publicznego, która wzięła nas pod swoje skrzydła. Jest to Fundacja "Caritas" Diecezji Łowickiej. Wpisując w formularz PIT, w punkcie "wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)", numer KRS-u tej Fundacji, należy dopisać w rubryce "cel szczegółowy 1%" hasło: "Ratujmy kościół w Żyrardowie". Dzięki temu całość środków przekazana na konto Fundacji powróci do nas jako wsparcie remontów planowanych na najbliższy czas w naszej parafii. Inwestycje remontowe można również wspierać poprzez przelewy bankowe na konto parafialne z dopiskiem "Ratujny kościół w Żyrardowie". Serdecznie dziękujemy za każdą formę wsparcia.
 9. W dniu dzisiejszym wolontariusze Stowarzyszenia "Nieść Ulgę w Cierpieniu im. Ojca Pio i Matki Teresy będą rozprowadzali materiały dotyczące możliwości przekazania 1% podatku dochodowego na budowę Ośrodka Hospicyjnego w naszym Mieście.
 10. Prosimy o odbieranie pamiątkowych cegiełek tych parafian oraz sympatyków naszego kościoła, którzy podczas Mszy św. kolędowych lub przy innej okazji złożyli ofiary na cele remonotwe w naszej parafii. Ze względów logistycznych nie jesteśmy w stanie wysłać tych pamiątek pocztą. Cegiełki można odbierać w zakrystii kościoła.
 11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia