Ogłoszenia

31.01.21

Ogłoszenia - IV Niedziela Zwykła - 31.01.2021r.


 1. W dniu dzisiejszym o godz. 14.00 specjalna Eucharystia dla mieszkańców Żyrardowa z ulic: Baczyńskiego, Pileckiego, Batalionów Chłopskich, Podmiejskiej, Przybysz, Witosa, Pogodnej, Golca, Stanclika, Marcowej, Zamkniętej, Zacisznej, Spokojnej, Choińskiego, Kasztanowej, Spokojnej, Wspólnej, Rodzinnej, Ossowskiegogo, Polnej, Szpitalnej, Wiejskiej, Leszno, Zielonego Zaułka, Braci Piekarskich, Twardowskiej, Kosina, Garbarskiego, Peszkowskiego.
 2. We wtorek będziemy obchodzili w Kościele liturgicze święto Ofiarowania Pańskiego. Porzadek nabożeństw w tym dniu będzie następujący: 7.00, 9.00, 17.00, 18.00. Podczas każdej Eucharystii będzienny blogosławili świece zwane gromnicami. W tym dniu, z racji uroczystości, nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 15.00, nie będzie również działała kancelaria parafialna. We wtorek będziemy przeżywali w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Po zakończonych Eucharystiach można będzie złożyć do puszek ofiary na funkcjonowanie zakonów klauzurowych w naszej diecezji.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z modlitwami o powołania.
 4. W pierwszy piątek lutego, po Mszach św. o godz. 7.30 oraz 18.00, wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa i Aktu Oddania. Spowiedź pierwszopiątkowa podczas wszystkich sprawowanych w tym dniu nabożeństw.
 5. W tym tygodniu przypada również pierwsza sobota miesiąca. Po Eucharystii o godz. 7.30 wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii Loretarskiej. Wieczorem o godz. 19.00, nabożeństwo fatimskie. Nawiedzenie chorych wyłącznie na życzenie zainteresowanych.
 6. W przyszłą niedzielę spotkanie dla dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii św. i ich rodziców: o godz. 9.00 zapraszamy na Mszę św. dzieci ze szkół: 1, 2, 3, 4. Na Eucharystię o godz. 10.30 zapraszamy dzieci ze szkół: w Korytowie, im Kolumba, Wręczy. Ośrodka szkolno-wychowawczego oraz nr 6.
 7. W następną niedzielę 07.02.2021r., na godz. 14.00, zupraszamy na specjalną Eucharystię tych mieszkańców naszej parafii, którzy z różnych racji nie mogli wziąć udziału w odprawianych dotąd Mszach "kolędowych".
 8. Ze względu na brak wizyty duszpasterskiej w takim kształcie, jaki znaliśmy do czasu pandemii, prosimy tych parafian, którzy w ostatnim roku wprowadzili się do swoich domów lub mieszkań na terenie parafii M.B. Pocieszenia w Żyrardowie, aby zgłosili się do kancelarii parafialnej w celu założenia karty w Kartotece Parafialnej. Brak wiedzy o ich obecności może spowodować trudności w załatwianiu spraw kancelaryjnych.
 9. Za tydzień, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeńwo adoracyjne.
 10. W przyszłą niedzielę można będzie złozyć do puszek ofiary na funkcjonowanie "Caritas" parafialnej.
 11. 09 lutego o godz. 19.00 na plebanii pierwsza katecheza kursu przedmałeńskiego. Wejście od strony kościoła.
 12. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku dochodowego na cele remontowe w naszej parafii. Począwszy od dzisiejszej niedzieli będziemy rozrowadzali wizytówki zawierające informacje dotyczące takiej formy pomocy materialnej. Na wizytówkach znajduje się nazwa organizacji pożytku publicznego, która wzięła nas pod swoje skrzydła. Jest to Fundacja "Caritas" Diecezji Łowickiej. Wpisując w formularz PIT, w punkcie "wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)", numer KRS-u tej Fundacji. Nalezy dopisać w rubryce "cel szczegółowy 1%" hasło: ?Ratujmy kościół w Żyrardowie".
 13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia