Ogłoszenia

24.01.21

Ogłoszenia - III Niedziela Zwykła - 24.01.2021r.


  1. W dniu dzisiejszym o godz. 14.00 specjalna Eucharystia dla mieszkańców Żyrardowa z ulic: Jaktorowskiej,Mazowieckiej, Kasprowicza, Przyszłość, Książęcej. Niedziałkowskiego, Dąbrowskiego, Towarowej, Makowej, Matejki, Kopemika, Królewskiej, Lelewela, Jagiełły, Mieszka I, Grunwaldzkiej, Racławickiej, Wawelskiej, Chocimskiej, Próchnika, Południowej, Chmielnej, Jasnej, Kilińskiego, Roszarniczej, Traugutta. Ponieważ pandemia przerwała, po dwóch niedzielach zbiórki rozprowadzanie cegielek na cele remontowe naszej parafii, dlatego prosimy uczestników tej Eucharystii o wsparcie naszych wysiłków, które we wniosku o dotację zaplanowane są na dwa najbliższe lata, o ofiary na ten cel. Jeśli ktoś z racji składanej ofiary będzie chciał otrzymać pamiątkową cegiełkę, to prosimy, by do koperty z ofiarą włożył również swoje dane, zapisane na kartce: imię i nazwisko osoby (rodziny) oraz adres. Cegiełka będzie do odebrania w zakrystii kościola. Informujemy, że ofiary pozyskane ten sposób zostaną w całości przeznaczone na cele remontowe. Dla uczestników Eucharystii w przygotowaliśmy specjalne foldery (po jednym na rodzinę) ukazujące materialne dokonania naszej parafii w ostatnich latach. Książeczka nosi tytuł "Kościelne metamorfozy".
  2. W sobotę 30 stycznia na godz. 09:00 zapraszamy na pierwszą po okresie obostrzeń zbórkę ministrantów. Udział w zbiórce jest oczywiście uzależniony od zgody rodziców.
  3. Pierwsza po okresie obostrzeń próba scholi dziecięcej odbędzie się w niedzielę 31 stycznia o godz. 09:00. Udział w pracach scholi jest również uzależniony od zgody rodziców.
  4. W następną niedzielę 31.01.2021 na godz. 14:00 zapraszamy na specjalną Eucharystę "kolędową" mieszkańców Żyrardowa z ulic: Baczyńskiego, Pileckiego, Batalionów Chłopskich, Podmiejskiej, Przybysz, Witosa, Pogodnej, Golca, Stanclika, Marcowej, Zamkniętej, Zacisznej, Spokojnej, Choińskiego, Kasztanowej, Spokojnej, Wspólnej, Rodzinnej, Ossowskiego, Polnej, Szpitalnej, Wiejskiej, Leszno, Zielonego Zaułka, Braci Piekarskich, Twardowskiej, Kosina, Garbarskiego, Peszkowskiego.
  5. 9 lutego o godzinie 19.00 na plebanii pierwsza katecheza kursu przedmałżeńskiego. Wejście od strony kościoła.
  6. Zachecamy do przekazywania 1% podatku dochodowego ne cele remontowe w naszej parafi. Od przyszłej niedzieli będziemy rozprowadzali wizytówki zawierąjące informacje dotyczące takiej fomy pomocy materialnej. Na wizytówkach znajduje się nazwa organizacji pożytku publicznego, która wzięła nas pod swoje skrzydła. Jest to Fundacja Caritas Diecezji Łowickiej. Wpisując w formularz PIT, w punkcie "wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP), numer KRS-u tej Fundacji należy dopisać w rubryce "cel szczegółowy 1%" hasło "Ratujmy kościół w Żyrardowie". Dzięki temu całość środków przekazana w ten sposób na konto Fundacji powróci do nas jako wsparcie remontów planowanych na najbliższy czas w naszej parafii. Inwestycje remontowe można również wspierać poprzez przelewy bankowe na konto parafialne z dopiskiem "Ratujmy kościół w Żyrardowie". Serdecznie dziękujemy za każdą formę wsparcia.
  7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia