Ogłoszenia

17.01.21

Ogłoszenia - II Niedziela Zwykła - 17.01.2021r.


  1. W dniu dzisiejszym o godz. 14.00 specjalna Eucharystia dla mieszkańców Żyrardowa z ulic: al Partyzantów, Łubieńskiego, Łukasińskiego, Okrzei, Mireckiego, Nowy Świat, Mały Rynek, Lniarskiej, Hiellego, Dittricha, Armii Krajowej, Sławińskiego, Strażackiej, Waryńskiego. Ponieważ pandemia przerwała, po dwóch niedzielach zbiórki rozprowadzanie cegielek na cele remontowe naszej parafii, dlatego prosimy uczestników tej Eucharystii o wsparcie naszych wysiłków, które we wniosku o dotację zaplanowane są na dwa najbliższe lata, o ofiary na ten cel. Jeśli ktoś z racji składanej ofiary będzie chciał otrzymać pamiątkową cegiełkę, to prosimy, by do koperty z ofiarą włożył również swoje dane, zapisane na kartce: imię i nazwisko osoby (rodziny) oraz adres. Cegiełka będzie do odebrania w zakrystii kościola. Informujemy, że ofiary pozyskane ten sposób zostaną w całości przeznaczone na cele remontowe. Dla uczestników Eucharystii w przygotowaliśmy specjalne foldery (po jednym na rodzinę) ukazujące materialne dokonania naszej parafii w ostatnich latach. Książeczka nosi tytuł "Kościelne metamorfozy".
  2. Jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy wszystkich do podjęcia tej intencji również w modlitwach indywidualnych.
  3. W następną niedzielę 17.01.2021r., na godz. 14.00, zapraszamy na specjalną Eucharystię "kolędową" mieszkańców Żyrardowa z ulic: Jaktorowskiej, Mazowieckiej, Kasprowicza, Przyszłość, Książęcej. Niedziałkowskiego, Dąbrowskiego, Towarowej, Makowej, Matejki, Kopemika, Królewskiej, Lelewela, Jagiełły, Mieszka I, Grunwaldzkiej, Racławickiej, Wawelskiej, Chocimskiej, Próchnika, Południowej, Chmielnej, Jasnej, Kilińskiego, Roszarniczej, Traugutta.
  4. W sobotę 30 stycznia na godz. 9.00 zapraszamy na pierwszą po okresie obostrzeń zbiórkę ministrantów. Udział w zbiórce jest oczywiście uzależniony od zgody rodziców.
  5. Pierwsza po okresie obostrzeń próba scholi dziecięcej w niedzielę 31 stycznia o godz. 9.00. Udział w pracach scholi jest również uzależniony od zgody rodziców.
  6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są dostępne kalendarze diecezjalne na rok 2021

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia