Ogłoszenia

03.01.20

Ogłoszenia - II Niedziela po Narodzeniu Pańskim- 03.01.21021r.


 • Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.
 • W dzisiejszą niedzielę można złożyć do puszek "Caritas" ofiary, które zostaną w całości przekazane dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji.
 • W dniu dzisiejszym o godz. 14.00 specjalna Eucharystia dla mieszkańców: Benenardu, Chrobotów oraz Żyrardowa z ulic: 1 Maja, Wojska Polskiego, Krasińskiego, Wrocławskiej, Norwida, Skierniewickej, Ziołowej, Mickiewicza, Kolumba. Ponieważ pandemia przerwała, po dwóch niedzielach zbiórki rozprowadzanie cegiełek na cele remontowe naszej parafii, dlatego prosimy uczestnikó tej Eucharystii o wsparcie naszych wysiłków, które we wniosku o todację zaplanowane są na dwa najbliższe lata o ofiary na ten cel. Jeśli ktośz racji składanej ofiary będzie chciał otrzymać pamiątkową cegiełkę to prosimy by do koperty z ofiarą włożyć również swoje dane zapisane na kartce: imię i nazwisko osoby (rodziny) oraz adres. Cegiełka będzie do odebrania w zakrystii. Informujemy, że ofiary pozyskane w ten sposób zostaną w całości przeznaczone na cele remontowe. Dla uczestników Eucharystii przygotowujemy specjalne foldery (po jednym na rodzinę) ukazujące materialne dokonania naszej parafii w ostatnich latach. Książeczka nosi tytuł Kościelne metamorfozy.
 • W poniedziałek i wtorek bieżącego tygodnia nie będzie czynna kancelaria cmentarna.
 • W środę Kościół przeżywać będzie liturgicznąuroczystość Trzech Króli. Porządek Mszy świętych jak w niedzielę. Podczas każdej Eucharystii będziemy błogosławili kredę i kadzidło, które przygotowała dla nas służba liturgiczna. Ofiary złożone z tej okazji przeznaczone będę na jej potrzeby. Taca z uroczystości Ofiarowania Pańskiego zostanie przekazana na cele misyjne. W środę z racji uroczystości nie będzie czynna kancelaria parafialna.
 • W uroczystość Trzech Króli na godzinę 14.00 na specjalną Eucharystię zapraszamy mieszkańców Żyrardowa z ulic: Żniwnej, Sosnowej, Letniej, Wesołego Zaułka,, Rolne, P. Skargi, Bema, Jeleniogórskiej, Cieszyńskiej, Opolskiej, Dolnośląskiej, Kanałowej, Długosza, Nizinnej, Reymonta, Wiosennej, Krakowskiej.
 • W przyszłą niedzielę Kościół obchodzić będzie święto Chrztu Pańskiego.
 • W niedzielę 10 stycznia o godzinie 14:00 zostanie odprawiona Msza święta tzw "kolędowa" o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców ulic:Wasilewskiego, Emilii Plater, św Jana, Radziejowska, Mieczysławowska, Browarna, Radziwiłłowska, Cicha, Bankowa, P.O.W., plac Piłsudskiego, Mielczarskiego, Szulmana, Dekerta, Sienkiewicza
 • Przypominamy, że do soboty 6 lutego obowiązywać bedzie w naszym kościele tzw. "kolędowy" porządek nabożeństw. Chociaż nie ma w tym roku wizyty duszpasterskiej w takim kształcie, jak w latach ubiegłych, to ze względu na przyjęte wcześniej, konkretne godziny Mszy świętych, musimy zachować ustalony w Księdze Intencji porządek. W dni powszechnie odprawiać będziemy Msze św. o godz. 7.00, 7.30 i 18.00. Adoracja Najśw. Sakramentu rozpoczynać się będzie o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, zakończy się o godz. 17.50. Utrzymany zostaje dyżur spowiedniczy księży podczas adoracji Najśw. Sakramentu. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie również skorzystać podczas wieczornej Mszy św.
 • Ze względu na znaczny wzrost opłat za wywóz śmieci cmentarnych w drugim półroczu kończącego się roku kalendarzowego 2000, do cennika cmentarnego zostaje dołączona opłata związana z pogrzebami w wysokości 200,00PLN. Opłata ta funkcjonuje na pozostałych dwóch częściach żyrardowskiej nekropolii od prawie roku. Według obietnicy, na naszej części cmentarza prowadziliśmy monitoring opłat w drugim półroczu 2020 roku. Opłaty te, niestety, wzrosły. Tym uzasadniona jest dodatkowa opłata związana z pogrzebami, które generują największą ilość odpadu cmentarnego.
 • Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są dostępne kalendarze diecezjalne na 2021.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia