Ogłoszenia

29.11.20

Ogłoszenia - I Niedziela Adwentu - 29.11.2020r.


 1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się Okres Adwentu. Jest to czas przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kierujemy nasze dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania". Msze św. roratnie będą odprawiane w naszym Kościele w dni powszednie o godz. 7.00. Zapraszamy na nie także dzieci. Informujemy, że druga Msza św. poranna, ze względu na przedłużony czas celebracji rorat, będzie się rozpoczynać ok. godz. 7.45.
 2. Przez cały Adwent, od poniedziałku do piątku o godz. 6.00, wspólnoty neokatechumenalne modlą się brewiarzową jutrznią. Zapraszają wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w tę formę modlitwy.
 3. W dniu jutrzejszym obchodzić będziemy liturgiczne święto św. Andrzeja, Apostoła, patrona naszego Biskupa Diecezjalnego. W naszym kościele parafialnym uroczyste "Te Deum" podczas Eucharystii o godz. 18.00. Wszystkich zachęcamy do pamięci w modlitwie za naszego Pasterza
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Z tej racji, po Mszy św. o godz. 18.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem modlitw o powołania.
 5. W pierwszy piątek grudnia, po Eucharystiach o godz. 7.30 i 18.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa oraz Aktu Oddania. Spowiedź podczas wszystkich sprawowanych w tym dniu nabożeństw.
 6. W tym tygodniu przypada również pierwsza sobota miesiąca. Z tej racji, po Mszy św. o godz. 7.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii Loretańskiej. Wieczorem o godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie.
 7. Informujemy, że w sobotę 05 grudnia dzieci pierwszokomunijne będą miały przymiarkę strojów, o godz. 9.00 szkoły: im. Kolumba, Wręcza, ośrodek szkolno-wychowawczy, szkoła nr 3 oraz 6; o godz. 9.40 Korytów, o godz. 10.10 szkola nr 2, o godz. 10.40 szkoły nr 1 oraz spoleczne o godz. 11.00 szkola nr 4.
 8. W przyszłą niedziele, pierwszą miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.
 9. Za tydzień odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii św. i ich rodziców: o godz. 9.00 zapraszamy na Mszę św. dzieci ze szkół: 1, 2, 3, 4. Na Eucharystię o godz. 1030 zapraszamy dzieci ze szkól: w Korytowie, im Kolumba, Wręczy, ośrodka szkolno-wychowawczego oraz nr 6.
 10. ?Caritas" parafialna naszej parafii, jak co roku w Adwencie, zachęca do składania darów przy ołtarzu Jezusa Miłosierngo. Prosimy o artykuły spożywcze. W tym czasie pragniemy nieść pomoc szczególnie osobom samotnym, chorym, bezdomnym. Jeśli ktoś chce wspomóc te poczynania pieniężnie może to uczynić wrzucając ofiary do puszki w przyszłą niedzielę lub w dowolnym czasie wrzucając je do skarbony ?Caritas". Dary zostaną rozdane potrzebującym w dniach 21 - 23 grudnia. Wszystkich potrzebujących, jak również tych, którzy chcą pomagać prosimy kontakt z ks. Sylwestrem.
 11. Ze względu na sytuację pandemniczą nie odbędzie się tegoroczna wigilia dla osób ubogich, starszych, samotnych. Z konkretną pomocą postaramy się dotrzeć do wszystkich potrzebujących poprzez działania ?Caritas" parafialnej.
 12. Są juz dostępne świece wigilijne ,Caritas": duże w cenie 15,00PLN, małe w cenie 6,00PLN.
 13. Pobłogosławione opłatki na stoły wigilijne można nabywać w zakrystii kościoła oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
 14. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są dostępne kalendarze diecezjalne na rok 2021.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia