Ogłoszenia

22.11.20

XXXIV Niedziela Zwykła - 22.11.2020 - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata


  • W dzisiejszą niedzielę, ostatnią starego roku liturgicznego, kościół obchodzi liturgiczną uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Układ nabożeństw jak w każdą niedzielę. Po zakończeniu Mszy św. o godz 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa oraz Aktu Oddania.
  • Dzisiaj, podczas Eucharystii o godz. 12.00, swój jubileusz 75-lecia istnienia będzie obchodzić Szkoła Muzyczna. Mszy św. przewodzić będzie J.E. Bp Andrzej Franciszek Dziuba
  • Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu
  • Przyjmujemy wypominki roczne. Można je zgłaszać w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania
  • Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się Okres Adwentu. Jest to czas "przygotowaniao do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomienie pierwszego przyjścia Chrystusa kierujemy nasze dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania. Msze święte roratnie będą odprawiane w naszym Kościele w dni powszednie o godz. 7.00. Zapraszamy na nie także dzieci. Informujemy, że druga Msza św. poranna, ze względu na przedłużony czas celebracji rorat, bedzie się rozpoczynać ok. godz. 7.45.
  • Przez cały Adwent od poriatrialku do piątku o godz. 6.00, wspólnoty neokatechumenalne modlą się brewiarzową jutrznią. Zapraszają wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w tę formę modlitwy.
  • Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są dostępne kalendarze diecezjalne na rok 2021.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia