Ogłoszenia

04.10.20

Ogłoszenia - XXVII Niedziela zwykła - 04.09.2020


  1. W dniu dzisiejszym, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.
  2. Dzisiaj można złożyć do puszek ofiary na funkcjonowanie "Caritas" parafialnej.
  3. Rozpoczął się miesiąc październik. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy w niedziele i uroczystości o godz. 18.00, w dni powszednie o godz 17.30.
  4. Dzisiaj, po Eucharystii o godz. 10.30, pierwsze spotkanie dla dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św. oraz dla ich rodziców. Obecność obowiązkowa.
  5. W dniu dzisiejszym rozpoczęły się zapisy na spotkania przygotowujące do uroczystości I Komunii św., która odbędzie się w ostatnią niedzielę maja 2021r. Przypominamy, że w przygotowaniu mogą brać udział dzieci faktycznie zamieszkujące na terenie naszej parafii - pozostałe tylko w wypadku przedstawienia pozwolenia od proboszcza miejsca zamieszkania. Zapisy będą trwały do 18 października. O zapisaniu dziecka na przygotowanie w naszej parafii świadczyć będzie złożenie deklaracji, którą można odebrać u ks. Łukasza.
  6. Ruszyła Księga Intencji na rok 2021. Intencje przyjmujemy w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
  7. Od piątku rozpoczyna działanie poradnia prawna. Przypominamy, że porady prawne są udzielane bezpłatnie. Z panią mecenas należy się umawiać telefonicznie - numer telefonu znajduje się na naszej stronie parafialnej.
  8. Po raz drugi mamy przyjemność zaprosić wszystkich chętnych do kościoła M.B. Pocieszenia w Żyrardowie na warsztaty z komunikacji, które odbędą się 13 października. W tym roku postanowiliśmy zmierzyć się z tematem komunikacji damsko - męskiej, który dostarcza nam wszystkim wielu wyzwań. W zagadnienie dotyczące mechanizmu powstawania konfliktów wprowadzą nas fachowcy ze Wspólnoty ,,Sychar" ze Skierniewic. Rozpoczynamy o godz 18.00 Eucharystią, następnie o godz. 18.30 przechodzimy do wykładów, warsztatów i świadectw. Na koniec o godz. 20.15 spotkanie z Jezusem w 15-minutowej adoracji Najśw. Sakramentu. Wstęp wolny. Prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego.
  9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są już dostępne kalendarze diecezjalne na rok 2021.

 

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia