Ogłoszenia

28.06.20

Ogłoszenia - XIII Niedziela Zwykła - 28.06.2020


  1. W dniu dzisiejszym żegnamy ks. Wojciecha Kluskę, który przechodzi na inną parafię w charakterze proboszcza. Ks. Wojciech opiekował się w naszej wspólnocieparafialnej grupą Odnowy w Duchu Świętym "Hosanna", Franciszkańskim Zakonem Świeckich, prowadził konferencje przedchrzcielne, przygotowywał dzieci do uroczystości I Komunii Świętej oraz rocznicy, był odpowiedzialny za nabożeństwa fatimskie, asystował kręgowi Kościoła Domowego, prowadził katechezę w szkole mistrzostwa sportowego, oprócz normalnych obowiązków kapłańskich takich jak sprawowanie sakramentów, odwiedzanie chorych, dyżury kancelaryjne. Bardzo serdecznie dziękujemy za tę posługę i życzymy, aby w nowym miejscu cieszył się łaską Pana Boga oraz światłem Ducha Świętego i znalazł wielu życzliwych ludzi. Szczęść Boże!
  2. Jutro przypada w Kościele liturgiczna uroczystość ś.ś. Apostołów Piotra i Pawła. Porządek nabożeństw w naszej wspólnocie następujący: 7.00, 9.00, 17.00, 18.00. Jutro z racji uroczystości nie będzie czynna kancelaria parafialna; nie będzie równieżadoracji Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00 do Mszy św. wieczornej. Taca zebrana w dniu jutrzejszym przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  3. Od środzy zaczyna obowiązywać wakacyjny grafik służby Bożej. W niedziele będziemy odprawiali Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 12.00 i 19.00; w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku rozpoczynać się będzie o godz. 15.00, a kończyć przed Eucharystią o godz. 18.00. Podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu nie będzie dyżuru spowiedniczego kapłanów.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Z tej racji po Eucharystii o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem modlitw o powołania.
  5. W pierwszy piątek lipca, po Mszach o godz. 7.00 i 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa oraz Aktu Oddania. Spowiedź: rano - podczas Mszy św o godz. 7.00; wieczorem - od godz. 17.30 do ostatniego penitenta.
  6. W tym tygodniu przypada również pierwsza sobota miesiąca. Z tej racji po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii Loretańskiej. Wieczorem o gdzo. 19.00 nabożeństwo fatimskie. Odwiedziny chorych wg informacji, jakie kapłani pozostawili swoim podopiecznym.
  7. Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.
  8. W przyszłą niedzielę można będzie złożyć do puszek ofiary na funkcjonowanie Caritas parafialnej.
  9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia