Ogłoszenia

15.03.20

Ogłoszenia - 15.03.2020 - III Niedziela Wielkiego Postu


 1. W związku z sytuacją na świecie oraz w Polsce, a także nawiązując do dekretu Biskupa Łowickiego zawieszamy spotkania wszystkich grup parafialnych do 29 marca. Prosimy, aby osoby, które skorzystają z dyspensy biskupiej od uczestnictwa we Mszy św niedzielnej wzięły udział w Eucharystiach transmitowanych przez media.
 2. Zawieszamy rozprowadzanie cegiełek na cele remontowe parafii do dnia 29 marca.
  Jeśli ktoś będzie chciał w tym trudnym czasie wesprzeć funkcjonowanie naszej prafii, także w wymiarze planowanych remontów może to uczynić poprzez przelew środków na konto parafii.
 3. Nie zmienia się grafik służby Bożej w niedziele i święta. Zostaje podtrzymana adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Odbędą się również nabożeństwa Drogi Krzyżowej w najbliższy piątek o godz. 16:30 oraz 17:15. Normalnie będzie również działała kancelaria parafialna.
 4. Przez cały dzisiejszy dzień będziemy monitorowali ilość wiernych w naszym kościele.
  Obserwacje te pozwolą nam podjąć ostateczną decyzję czy odbędą się tegoroczne rekolekcje wielkopostne. Normalnie zaczynają się one w IV niedzielę Wielkiego Postu, a więc za tydzień. Jeśli frekwencja wiernych w dniu dzisiejszym nie będzie rażąco przekraczała ustaleń przyjętych przez rząd oraz władze kościelne to mamy umówionego rekolekcjonistę O. Mariana Hanuska, Dominikanina. Proszę o śledzenie strony internetowej parafii. Do środy zostanie tam zamieszczona informacja dotycząca rekolekcji i ew. ich program.
 5. W czwartek 19 marca obchodzić będziemy w Kościele uroczystość liturgiczną św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny. Msze św. w naszym kościele odprawiać będziemy w następującym porządku: 7:00, 9:00, 17:00, 18:00. W tym dniu nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00.
 6. Od dzisiaj aż do odwołania podczas śpiewów po Komunii świętej śpiewać będziemy suplikacje:
  Święty Boże, Święty mocny,
  Święty a Nieśmiertelny
  Zmiłuj się nad nami...
  Od powietrza, głodu,
  ognia i wojny
  Wybaw nas Panie!
  Od nagłej i niespodzianej śmierci
  Zachowaj nas Panie!
  My grzeszni Ciebie Boga prosimy
  Wysłuchaj nas Panie!
 7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia