Ogłoszenia

09.02.20

Ogłoszenia - 09.02.2020 - V Niedziela Zwykła


  1. W sobotę 1 lutego zakończyliśmy wizytę duszpasterską w domach wiernych naszej parafii. Dziękujemy za przyjęcie kapłanów, wspólną modlitwę i rozmowy. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone przy okazji kolędy, które wyniosły 99 520,00 PLN - serdecznie dziękujemy. W tej sumie znalazły się nie tylko ofiary kolędowe, ale również ofiary "celowe - na remont naszej świątyni", złożone przy okazji kolędy, które wyniosły 60 250,00 PLN. Na remont kościoła składano również ofiary indywidualne - bądź na tacę, bądź do rąk własnych proboszcza - które wygenerowały sumę 7 550 PLN oraz 200 USD. Na konto parafialne od czasu świąt wpłynęło 3 050,00 PLN w formie przelewów bankowych z przeznaczeniem "na remont kościoła". Razem zebraiśmy 70 850,00 PLN oraz 200 USD - to jest więcej niż wynosiła całość kolędy poprzedniego roku. Pragniemy dodać, że taca w dniu głoszenia "kazań inwestycyjnych" to jest 22.12.2019 wyniosła 12 259,81 PLN. Wysokośc tej kolekty może być porównywalna tylko z tacami świątecznymo, a więc na Boże Narodzenie oraz Wielkanoc. Są to bardzo dobre znaki nadziei, że stojące przed nami wyzwanie remontu kościoła jesteśmy w stanie podjąć i wykonać.
    Od 1 marca ruszy w naszej świątyni rozprowadzanie cegiełek, które stanowić będą pamiątkę udziału w dziele remontowym naszej świątyni. Ze względu na prośby parafian, którzy krępują się nabywać cegiełki za niewielkie ofiary - choć bardzo do tego zachęcamy - orzeznaczamy skarbonkę przy obrazi Matki Bożej Częstochowskiej oraz skabonkę "pod chórem" na cele remontowe. Ich wdowi grosz ma wilekie znaczenie przed Panem Bogiem. Z przebiegu zbiórki oraz z postępu inwestycji remontowych będziemy zdawali sprawozdanie co dwa miesiące.
  2. We wtorek przypada Światowy Dzień Chorego. W naszym szpitalu, o godz. 11:00 w kaplicy zostanie odprawiona Eucharystia dla chorych z udziałem personelu medycznego szpitala, pracowników i wolontariuszy. Uroczystości przewodzić będzie ksiądz Wicedziekan Krzysztof Krawczyk.
  3. We wtorek 11 lutego o godzinie 19.00 rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Wejście od strony kościoła.
  4. Ruch Światło-Życie naszej diecezji organizuje nocne czuwanie, które odbędzie się z 15 na 16 lutego na Jasnej Górze. Wyjazd spod naszego kościoła parafialnego w sobotę 15 lutego o godzinie 15.00; powrót około 4.00 rano.
  5. W terminie od 15 do 22 lutego organizujemy wyjazd młodzieży od 7 klasy wzwyż, na rekolekcje ewangelizacyjne do Ochotnicy Dolnej w górach. Informacje u ks. Sylwestra.
  6. Jak co roku, już po raz siedemnasty, Wspólnota Domowego Kościoła Diecezji Łowickiej zaprasza na Bezalkoholowy Bal Karnawałowy dla rodzin i wszystkich chętnych, który odbędzie się 22 lutego w Centrum Konferencyjno - Rozrywkowym FOKUS w Skierniewicach przy ul Sobieskiego 20. Serdecznie zapraszamy do udziału.
  7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia