Ogłoszenia

05.01.20

Ogłoszenia - 05.01.2020 - Niedziela po Uroczystości Narodzenia Pańskiego


 1. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.
 2. W dzisiejszą niedzielę można złożyć do puszek ofiary na funkcjonowanie "Caritas" parafialnej.
 3. W dniu jutrzejszym Kościół przeżywać będzie liturgiczną uroczystość "Trzech Króli". Porządek mszy świętych jak w niedzielę. Podczas każdej Eucharystii będziemy błogosławili kredę i kadzidło, które przygotowała dla nas służba liturgiczna i bielanki. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na jej potrzeby. Taca z uroczystości Objawienia Pańskiego zostanie przekazana na cele misyjne.
 4. Przezydent Miasta Żyrardowa oraz Proboszczowie wszystkich żyrardowskich parafii zapraszają na Orszak Trzech Mędrców, który przejdzie ulicami naszego miasta 6 stycznia 2020r. Gościem honorowym wydarzenia będzie J.E. Bp. Wojciech Osial. Centrum celebracji Orszaku Trzech Mędrców będzie sprawowana przez niego Eucharystia w kościele Matki Bożej Pocieszenia o godz. 12:00. Informacje szczegółowe na plakatach oraz ulotkach pod chórem organowym.
 5. Informujemy, że podczas "kolędy" uległ zmianie plan Mszy świętych w dni powszednie.
  Rano odprawiamy Eucharystie o godzinie 7.00 i 7:30, wieczorem tylko Mszę św. o godz 18.00.
  Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00 kończy się o godz. 17.45. Podczas wizyty duszpasterskiej nie ma kapłana dyżurującego w konfesjonale. Prosumy uczestników Eucharystii o godz. 18.00, aby korzystali z sakramentu pokuty i pojednania przed Mszą św.
 6. W przyszłą niedzielę - 12 stycznia - spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej po Mszy św. o godz. 10:30.
 7. Prezydent Miasta Żyrardowa oraz Parafia Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie zapraszają na koncer kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu pieśni i tańca Mazowsze. Koncert odbędzie się 10 stycznia o godz. 19.00 w naszym kościele. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach pod chórem.
 8. Za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy w Kościele święto Chrztu Pańskiego. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę.
 9. W niedzielę 12 stycznia w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu odbędzie się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło Życie i spotkanie opłatkowe. Zapraszamy całą wspólnotę oazową z naszej parafii i naszego dekanatu. Wyjazd autokarem spod kościołą Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie o godz. 12.30. Informacje u księdza Sylwestra, zapisy u Julii Bednarz.
 10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia