Ogłoszenia

01.12.19

Ogłoszenia - 01.12.2019 - I Niedziela Adwentu


 1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się Okres Adwentu. Jest to czas "przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kierujemy nasz dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania." Msze św. roratnie będą odprawiane w naszym Kościele w dni powszednie o godz. 7:00. Zapraszamy na nie także dzieci - jak zwykle przygotowalismy spracjalne pamiątki, które będą zewnętrznym znakiem uczestnictwa w roratach. Informujemy, że druga Msza św. poranna, ze względu na przedłużony czas celebracji rorat, będzie rozpoczynać się ok. godz. 7:45
 2. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.
 3. Przez cały Adwent, od poniedziałku do piątku o godz. 6:00, wspólnoty neokatechumenalne modlą się brewiarzową jutrznią. Zapraszają wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w tę formę modlitwy.
 4. Bóg zapłać! za ofiary złożone dzisiaj do puszek na przygotowanie wieczerzy wigilijnej dla samotnych i bezdomnych oraz świątecznych paczek dla dzieci, rodzin i osób korzystających z pomocy Caritas. Do 22 grudnia można wspierać świąteczne akcje charytatywne ofiarując produkty żywnościowe oraz słodycze, które prosimy składać do wiklinowego kosza znajdującego się przed obrazem Jezusa Miłosiernego. Do skarbony Miłosierdzia mozna składać na ten cel ofiary pieniężne.
 5. Dary żywnościowe dla najbardziej potrzebujących będą wydawane od 16 do 19 grudnia (od poniedziałku do czwartku) w godz. 15:00-16:00 w pomieszczeniu Caritas parafialne, w budynku plebanii.
 6. Parafialne Caritas oraz młodzi wolontariusze z naszej parafii przygotowują paczki świąteczne dla dzieci w wieku do 15 lat z rodzin korzystający z pomocy Caritas. Zapisy na paczki trwają do 15 grudnia od 13:00 do 15:00 u p. Władysławy. Paczki rozdamy 20 grudnia o godz. 15.00 w Sali Różańcowej.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Z tej racji, po Eucharystii o godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem modlitw o powołania.
 8. W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek miesiąca. Po Mszach o godz. 07:30 i 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa oraz Aktu Oddania. Spowiedź podczas wszystkich sprawowanych w tym dniu nabożeństw.
 9. W piątek 6 grudnia, spowiedź dla młodziezy przed bierzmowaniem od godziny 16:00. Następnie Msza święta o godzinie 18:00, a po niej spotkanie formacyjne.
 10. Również w piątek, o godz. 18.00 wyjazd młodzieży z Oazy i Armii Boga do Spały na Diecezjalną Oazę Modlitwy. Powrót w niedzielę 8 grudnia około godziny 15:00. Zapraszamy młodzież, która chciałaby wziąć udział w tym wyjeździe. Szczegółowe informacje u ks. Sylwestra.
 11. W pierwszą sobotę grudnia, po Mszy św. o godz 7:30, wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii Loretańskiej. Wieczorem o godz. 19:00 nabożeństwo fatimskie. Chorych kapłani nawiedzą według informacji, które zostały podane ich podopiecznym.
 12. W przyszłą niedzielę przypada w Kościele liturgiczna uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę.
 13. Ukonstytuowała się Rada Parafialne naszej parafii. Ślubowanie radnych za tydzień, podczas Eucharystii o godz. 12:00.
 14. 8 grudnia po Eucharystii o godzinie 10:30, spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej oraz dla ich rodziców.
 15. Od następnej niedzieli ministranci i bielanki będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Ofiary przeznaczone są na ich fundusz.
 16. Wigilijny obiad dla ubogich i samotnych z terenu naszej parafii odbędzie się 22 grudnia o godz. 15:00 w Sali Różańcowej na plebanii. Zapraszamy oraz prosimy o przekazanie zaproszenia zainteresowanym.
 17. Dostępne są świece wigilijne Caritas
 18. Pobłogosławione opłatki na stoły wiglijne można nabywać w zakrystii kościoła oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
 19. W ostatnim czasie odnotowywane są przestępstwa dokonywane wobec osób starszych, z którymi przestępcy konktaktują się telefonicznie i podają się za osobę bliską lbu za urzędnika państwowego lub funkcjonariusza publicznego. W związku z zaistniałymi - licznymi przypadkami przestępstw, publikujemy w gablocie parafialnej apel Komendanta Wojewódzkiego Policji. Prosimy o zapoznanie się z jego treścią.
 20. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia