Ogłoszenia

17.11.19

Ogłoszenia - 17.11.2019 - XXXIII Niedziela Zwykła


  1. W dniu dzisiejszym, po Mszy św. o godzinie 10:30 spotkanie dla dzieci przygotowujących sie do I Komunii świętej oraz dla ich rodziców
  2. Dzisiaj o godzinie 15:00 spotkanie Koła Żywego Różańca.
  3. Poseł na Sejm RP Maciej Małecki, Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski wraz z Prezydium Rady Miasta Żyrardowa: Ryszardem Mirgosem, Józefem Kapustą oraz Elżbietą Wrońską zapraszają na pokaz filmu pt "Generał Nil", opowiadającego o postaci Generała Augusta Emila Fieldorfa "Nila". Pokaz odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 18 listopada o godz 16:30 w Kinie Len. Seans poprzedzony zostanie prelekcją Sławomira Maszewskiego, historyka, nauczyciela historii w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie, honorowego członka warszawskiego obwodu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość - największej organizacji II konspiracji, walczącej do 1954 roku z sowietyzacją Polski. Wstęp na pokaz jest bezpłatny.
  4. W związku ze zmianą pogody na jesienno-zimową, wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Hosanna" we współpracy z MOPS w Żyrardowie, MOPS we Mszczonowie wraz z żyrardowską Strażą Miejską zbierają dla 50 bezdomnych z okolic naszego miasta 50 termosów i 50 koców. W/w rzeczy prosimy składać w kościele Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie przed obrazem Jezusa Miłosiernego, gdzie przygotowany jest specjalny kosz. Z góry serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za pomoc. Zbiórka trwa do 23 listopada 2019r.
  5. W przyszłą niedzielę bedziemy obchodzili w Kościele liturgiczną uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa oraz Aktu Oddania.
  6. Za tydzień gościć będziemy w naszej parafii ks. Rafała Wiśniewskiego, proboszcza parafii p.w. Męczenników Kutnowskich w Kutnie, budowniczego kościoła w tejże parafii. Ksiądz Rafał głościć będzie homilie podczas wszystkich Eucharystii. Po ich zakończeniu zbierać będzie ofiary na budowę kościoła, w którym jest proboszczem.
  7. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu.
  8. W kinie Len w Centrum Kultury przy Placu Jana Pawła II w Żyrardowie odbędzie się projekcja filmu pt. "Nieplanowane". Jest to historia byłej dyrektorki kiliniki aborcyjnej w USA, która po nawróceniu stała się działaczką ruchów pro-life. Projekcja odbędzie się 24 listopada o godzinie 16:00. Bardzo serdecznie rekomendujemy ten film.
  9. Spotkanie i katecheza dla osób dorosłych, które z różnych racji w swoim czasie nie przystąpiły do bierzmowania odbędzie się we środę 27 listopada o godzinie 20:00 na plebanii (wejście od ulicy Ściegiennego). Serdecznie zapraszamy.
  10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia