Ogłoszenia

26.10.19

Ogłoszenia 27.10.2019r. XXX Niedziela Zwykła


1. W dniu dzisiejszym obchodzimy w kościele liturgiczną uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę.

2. Przygotowujemy w naszej parafii celebrację ?Nocy Świętych". Serdecznie zapraszamy wszystkich ze świecami 31.10. 2019 r. na godzinę 19.00 na cmentarz. Zgromadzimy się przy kaplicy cmentarnej i w procesji i z relikwiami i ze świecami przejdziemy przez miasto na Eucharystie do naszego kościoła . Po Eucharystii odbędzie się koncert , a następnie agapa dla wszystkich. Bądźmy razem ze świętymi tego wieczoru.

3. Zbliżają się uroczystości: Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Prosimy o składanie śmieci cmentarnych tylko w miejscach do tego przeznaczonych i uszanowanie sakralnego charakteru cmentarza. Nie odkładajmy sprzątania grobów naszych bliskich zmarłych na ostatni moment. Prosimy również o zainteresowanie się stanem formalnym grobów rodzinnych.

4. W piątek obchodzić będziemy liturgiczną uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w tym dniu jak w każdą niedzielę, z tym jednak wyjątkiem, że Eucharystia o godz. 12.00 zostanie odprawiona nie w kościele, a na cmentarzu grzebalnym. Po niej wyruszy procesja w czasie, której będziemy modlili się w intencji naszych zmarłych, polecanych Bogu w modlitwie wypominek tzw. ?jednorazowych". Przypominamy, że w uroczystość Wszystkich Świętych wierzący i praktykujący katolicy są zobowiązani nie tylko do nawiedzenia grobów swoich bliskich, ale również do udziału w świątecznej Eucharystii.

5. 01 listopada można będzie złożyć ofiarę do puszek na funkcjonowanie Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu.

6. Pierwszy piątek miesiąca przypada w listopadzie w uroczystość Wszystkich Świętych. Litanię do Serca Pana Jezusa oraz Akt Oddania odmówimy podczas wystawienia Najśw. Sakramentu po Mszy św. o godz. 17.00. Spowiedź pierwszopiątkowa podczas wszystkich sprawowanych w tym dniu Eucharystii. Z uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Od 01 do 08 listopada włącznie można uzyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych.

8. W sobotę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w tym dniu odprawiać będziemy w następującym porządku: 7.00, 9.00, 17.00, 18.00. Po Eucharystii o godz. 7.00 przejdziemy z procesją po naszej świątyni czytając wypominki tzw. ?jednorazowe". W Dzień Zaduszny można uzyskać jeden raz odpust zupełny, który ofiaruje się za dusze w czyśćcu cierpiące. W tym celu należy pobożnie nawiedzić kościół lub kaplicę i odmówić modlitwy: ?Ojcze nasz" i ?Skład Apostolski", zachowując inne zwykłe warunki: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Św., modlitwa w intencji Ojca św. oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

9. Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca. Litanię Loretańską odmówimy podczas wystawienia Najśw. Sakramentu, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 17.00. W sobotę nie będzie czynna kancelaria parafialna.

9. Za tydzień, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.

10. W przyszłą niedzielę można będzie złożyć do puszek ofiary na funkcjonowanie ?Caritas" parafialnej.

11. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na fundusz budowy i remontów kościołów w naszej diecezji.

12. Są dostępne znicze ?Caritas" w cenie 3.00PLN.

13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej (kalendarze, albumy).

 

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia