Ogłoszenia

13.10.19

Ogłoszenia - 13.10.2019 - XXVIII Niedziela Zwykła


 1. W zeszłą niedzielę, w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu, promowanych zostało do posługi lektora ośmiu naszych parafian. Bardzo cieszymy się z tej promocji i serdecznie gratulujemy.
 2. Dzisiaj Kościół Łowicki obchodzi święto patronalne bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana, głównego Patrona Diecezji. Układ nabożeństw jak w każdą niedzielę.
 3. W dniu dzisiejszym obchodzimy w Kościele kolejny "Dzień papieski". Przy tej okazji zbiórka do puszek na potrzeby usdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin.
 4. Rozpoczęliśmy przyjmowanie wypominek rocznych oraz jednorazowych.
 5. Serdecznie zapraszamy na warsztaty dotyczące komunikacji w rodzinie, które poprowadzi grupa "Mocni w Duchu" w dniu 19 października. Bliższe informacje na ulotkach i plakatach.
 6. W najbliższą niedzielę 20 października będziemy gościć w parafii relikiwe Świętych Ojca Pio i Matki Teresy - Patronów Stowarzyszenia "Nieść ulgę w cierpieniu", które buduje hospicjum oraz wesprzeć to dzieło , czy to materialnie, czy przez włączenie się w modlitwę, czy też poprzez osobiste zaangażowanie. Będzie też można zakupić książki o Ojcu Pio i Matce Teresie. Relikwie pozostaną w parafii do piątku 25 października 2019r.
 7. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele misyjne.
 8. Za tydzień doroczne liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Eucharystii oraz przystępujących do Komunii św.
 9. Zbliżają się uroczystości: Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Prosimy o składanie śmieci cmentarnych tylko w miejscach do tego przeznaczonych i uszanowanie skaralnego charakteru cmentarza. Nie odkładajmy sprzątania grobów naszych bliskich zmarłych na ostatni moment. Prosimy również o zainteresowanie się stanem formalnym grobów rodzinnych.
 10. W związku z nasilającymi się przypadkami niszczenia drzewostanu na cmentarzu parafialnym M.B. Pocieszenia przypominamy, że cmentarz jest wpisany do rejestru zabytków, a więc każdy kto niszczy drzewostan dopuszcza się przestępstwa. Wszystkie przypadki dewastacji drzewostanu znajdującego się na naszym cmentarzu parafia ma obowiązek zgłaszać Miejskiemu Konserwatorowi Zabytków, a ten z urzędu powiadamia o tym fakcie organa ścigania.
 11. Są już dostępne znicze "Caritas" w cenie 3.00PLN
 12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia