Categories: Ogłoszenia
   Date: 16.06.19
   Title: Ogłoszenia - 16.06.2019 - XI Niedziela Zwykła
Ogłoszenia - 16.06.2019
XI Niedziela Zwykła

 1. W dzisiejszą niedzielę Kościół obchodzi liturgiczną uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Plan nabożeństw jak w każdą niedzielę.
 2. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej Wspólnocie Parafialnej ks. Zbigniewa Bigdę. Jest misjonarzem w Kazachstanie - tam organizuje parafię i buduje kościół. Podczas Eucharystii będzie głosił Słowo Boże. Po zakończeniu Mszy św. będzie zbierał ofiary do puszek na budowę świątyni.
 3. Dzisiaj o godz. 15:00 na plebanii spotkanie Koła Żywego Różańca.
 4. W środę zakończenie roku szkolno-katechetycznego. Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów na Eucharystię dziękczynną o godzinie 08:00. Podczas Mszy św. będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 5. W czwartek przypada liturgiczna uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę. Po sumie wyruszy procesja eucharystyczna, która tradycyjnie przejdzie do czterech ołtarzy ulicami: Narutowicza, Limanowskiego, Wyszyńskiego, Mireckiego, Narutowicza. Prosimy o pomoc w przygotowaniu poszczególnych stacji procesji następujące zespoły parafialne: I ołtarz - wspólnoty Neokatechumenalne, II ołtarz - FZŚ oraz "Armia Boga", III ołtarz - Żywy Różaniec oraz lektorzy i ministranci starsi, IV ołtarz Odnowa w Duchu Świętym. Prosimy o jak najliczniejszy udział w Procesji Bożego Ciała asystę kościelną, lektorów, ministrantów, bielanki, scholę, Żywy Różaniec oraz inne wspólnoty parafialne.
 6. W uroczystość Bożego Ciała dzieci z klas IV z terenu naszej parafii będą przeżywać rocznicę przyjęcia I Komunii Świętej. Uroczystość rocznicowa odbędzie się podczas sumy o godz. 12:00.
  Spowiedź dla dzieci i ich rodziców we wtorek od godz. 15:00
 7. Prosimy, aby osoby, które posiadają jakąś ilość płatków kwiatowych przyniosły je do zakrystii. Posłużą one Bielankom podczas procesji eucharystycznych do sypania kwiatów.
 8. Od uroczystości Bożego Ciała aż do następnego czwartku (czyli w ramach oktawy), podczas nabożeństw czerwcowych o godz. 17:30, będziemy wychodzili z procesją eucharystyczną na zewnątrz kościoła. Zapraszamy asystę oraz wiernych do jak najliczniejszego udziału w tych nabożeństwach. Na zakończenie oktawy błogosławieństwo tzw "wianków"
 9. W piątek o godzinie 07:00 grupa młodzieży "Armii Boga" wyjeżdża na kajaki. Wyjazd został dofinansowany przez naszą parafię. Powrót w sobotę wieczorem.
 10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.