Categories: Ogłoszenia
   Date: 09.06.19
   Title: Ogłoszenia - 09.06.2019 - VII Niedziela Wielkanocna - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
Ogłoszenia - 09.06.2019
VII Niedziela Wielkanocna
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1. W dniu dzisiejszym Kościół obchodzi liturgiczną uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy, że w myśl przepisów prawa kościelnego, każdego wierzącego katolika obowiązuje przyjęcie "przynajmniej raz w roku Komunii Świętej w Okresie Wielkanocnym" oraz przystąpienie "przynajmniej raz w roku do samkramentu pokuty". Czas stosowny dla wypełnienia tego minimum nakazanego przez przykazania kościelne upływa w dzisiejszą niedzielę.
 2. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Fundusz Budowy i Remontów Kościołów w naszej diecezji.
 3. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 10:30, spotkanie dla dzieci rocznicowych i ich rodziców.
 4. W dniu dziejszym gościmy w naszej Wspólnocie Parafialnej misjonarzy Pallotynów. Podczas wszystkich Mszy Świętych Słowo Boże głosić będzie ks. Jerzy Gugała. Po południu, o godz. 14:00 spotkanie misyjne dla wspierających dzieła pallotyńskie
 5. Wspólnota Pdnowy w Duchu Świętym "Hosanna" zaprasza na adorację Najśw. Sakramentu we wtorek po Mszy św. o godzi. 18:00. Po zakończeniu adoracji możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej.
 6. W przyszłą niedzielę Kościół obchodzić będzie liturginczą uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Plan nabożeństw jak w każdą niedzielę.
 7. Za tydzień gościć będziemy w naszej Wspólnoscie parafialnej ks. Zbigniewa Bigdę. Jest misjonarzem w Kazachstanie - tam organizuje parafię i buduje kościół. Podczas Eucharystii będzie głosił Słowo Boże. Po zakończeniu Mszy św. będzie zbierał ofiary do puszek na budowę świątyni.
 8. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przeprowadzenie wizytacji kanonicznej w naszej parafii: Starostwu, Magistratowi, Dyrekcjom Szkół, Dyrekcjom Placówek znajdujących się na terenie naszej parafii, katechetom, pracownikom parafii. Dzięki wspólnemu wysiłkowi mogliśmy rzetelnie przedstawić ks. Biskupowi stan duchowy i materialny naszej parafialnej Wspólnoty.
 9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.