Categories: Ogłoszenia
   Date: 28.04.19
   Title: 28.04.2019r. Niedziela Miłosierdzia Bożego
28.04.2019r.
Niedziela Miłosierdzia Bożego.

 1. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się 75 Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. można będzie złożyć ofiary do puszek na potrzeby "Caritas" diecezjalnej.
 2. Prosimy, aby dzieci, które zabrały do domów kartonowe skarbonki "Jałmużna Wielkopostna", złożyły je dzisiaj przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Zebrane w ten sposób ofiary zostaną przekazane seniorom.
 3. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Hosanna" zaprasza do naszego kościoła dzisiaj na godz.15.00. Po odmówieniu koronki i uwielbieniu będzie można skorzystać z posługi modlitwą wstawienniczą.
 4. W dniu dzisiejszym o godz. 16.15 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii św. oraz dla ich rodziców.
 5. Przypominamy o zawieszeniu na czas świąteczny adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej. Wznowimy ją po specjalnym ogłoszeniu.
 6. We wtorek obchodzić będziemy w Kościele przeniesioną z oktawy Ur. Zmartwychwstania Pańskiego uroczystość liturgiczną św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. W tym dniu Msze św. w naszym kościele będą odprawiane w następującym porządku: 7.00, 9.00, 17.00, 18.00. W tym dniu, z racji uroczystości, nie będzie czynna kancelaria parafialna.
 7. Zwracamy uwagę wiernych, że w przyszłym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie tylko w poniedziałek oraz w sobotę.
 8. W środę rozpoczyna się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiane będą w naszym Kościele: w dni powszednie o godz. 17.30; w niedziele i uroczystości o godz. 18.00.
 9. Zachęcamy do podtrzymania tradycji śpiewania Litanii Loretańskiej przy krzyżach i kapliczkach. Zadbajmy, aby zostały one odnowione i przyozdobione na czas "majówek". Jeśli gromadzący się przy konkretnej kapliczce lub krzyżu zaproszą księży do wspólnej modlitwy, to duszpasterze odwiedzą parafian, którzy tam się modlą.
 10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Z tej racji, w ramach nabożeństwa majowego, odmówimy modlitwy o powołania.
 11. W piątek przypada liturgiczna uroczystość Najśw. Maryi Panny, Królowej Polski. Porządek Eucharystii niedzielny. O godz. 12.00 uroczysta suma w intencji Ojczyzny, która wpisuje się w program obchodów Rocznicy Konstytucji 3 Maja z 1791 roku. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania podczas wszystkich sprawowanych w tym dniu nabożeństw. Litanię do Serca Pana Jezusa oraz Akt Oddania odmówimy podczas wystawienia Najśw. Sakramentu bezpośrednio po sumie.
 12. W tym tygodniu przypada również pierwsza sobota maja. Litanię Loretańską odśpiewamy w czasie nabożeństwa majowego. Chorych nawiedzimy według informacji, które kapłani pozostawili swoim podopiecznym. Wieczorem o godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie.
 13. Za tydzień, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.
 14. W przyszłą niedzielę puszka na funkcjonowanie "Caritas" parafialnej.
 15. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wzięli udział w rezurekcji: asyście, ministrantom, lektorom, Bielankom, pocztom sztandarowym FZŚ oraz Chóru "Lira", Kołu Żywego Różańca. Dziękujemy za oprawę muzyczną rezurekcji Chórowi "Lira".
 16. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej