Categories: Ogłoszenia
   Date: 21.04.19
   Title: Ogłoszenia - 21.04.2019 - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
Ogłoszenia - 21.04.2019
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 1. "Pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli Zesłania Ducha Św. obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako <<wielką niedzielę>>"
  Św Atanazy
  "Osiem początkowych dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy
  (Kal 24)
  W związku z tym w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
 2. W dniu jutrzejszym plan Mszy św. jak w niedzielę. Taca przeznaczona jest na potrzeby Domu Kapłana Seniora w Sochaczewie
 3. Przypominamy o zawieszeniu na czas świąteczny adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 15:00 do Mszy św. wieczornej. Wznowimy ją po specjalnym ogłoszeniu.
 4. Za tydzień, w II Niedzielę Wielkanocy, obchodzić będziemy w Kościele Święto Bożego Miłosierdzia. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Hosanna" zaprasza do naszego kościoa na godz. 15:00. Po odmówieniu koronki i uwielbieniu, o godz. 16:00, będzie można skorzystać z posługi modlitwą wstawienniczą.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się 75 Tydzień Miłosierdza. Po Mszach św. mozna będzie złożyć ofiary do puszek na potrzeby "Caritas" diecezjalnej.
 6. Prosimy, aby dzieci, które zabrały do domów kartonowe skarbonki "Jałmużna Wielkopostna:, złożyły je do przyszłej niedzieli przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Zebrane w ten sposób ofiary zostaną przekazane seniorom.
 7. Za tydzień o godz. 16:15 spotkanie dla dzieci pzrzygotowujących się do uroczystości I Komunii św. oraz dla ich rodziców.
 8. Dziękujemy katechetom wraz z dziećmi i młodzieżą oraz wszystkim grupom parafialnym za poprowadzenie nabożeństw Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście.
 9. Składamy serdeczne podziękowania tym, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie celebracji Wielkiego Tygodnia w nszej Wspólnocie Parafialnej: czytającym "Mękę Pańską"; tworzącym dekorację grobu oraz ciemnicy Odnowie w Duchu Świętym wraz z p. Dariuszem Zgorzalskim i p. Zbigniewem Boreckim; wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego; Wspólnotom, które przygotowały liturgię Triduum Paschalnego: ministrantom, bielankom, lektorom, Scholi, "Armii Boga"; asyście kościelnej, "Kościołowi Domowemu"; p. Organiście, p. Kościelnemu; a nad wszystko Księżom, pod któych kierownictwem były prowadzone wyżej wymienione aktywności, jak również za pełną dyspozycyjność w konfesjonale oraz przewodniczenie celebracjom liturgicznym i głoszone podczas nich Słowo Boże.
 10. Dzieci z Oazy wyjeżdżają w piątek o godz. 17:00 na 3 dni do Nowego Miasta nad Pilicą.
 11. Spotkanie przed Bierzmowaniem w czwartek o godz. 18:30
 12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.