Categories: Ogłoszenia
   Date: 14.04.19
   Title: Ogłoszenia - 14.04.2019 Niedziela Palmowa
Ogłoszenia - 14.04.2019 Niedziela Palmowa

 1. Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy obchody Wielkiego Tygodnia. "Wielki Tydzień przeznaczony jest na wspomnienie Męki Chrystusa, poczynając od Jego mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy"(Kal31). Podczas wszystkich Eucharystii w dniu dzisiejszym rozważany będzie opis Męki Pana Jezusa i błogosławimy palmy, które wykonały własnoręcznie dzieci ze scholi dziecięcej. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na fundusz dziecięcy.
 2. Dzisiaj o godz. 15:00 na plebanii świąteczne spoktanie Koła Żywego Różańca
 3. Kancelaria parafialna  będzie czynna w tym tygodniu do środy włącznie. Wznowi ona funkcjonowanie dopiero we wtorek po świętach.
 4. Począwszy od jutra zawieszamy na czas świąteczny adorację Najśw. Sakramentu od godz. 15:00 do Mszy św. wieczornej. Wznowimy ją po specjalnym ogłoszeniu.
 5. Sakrament pokuty i pojednania w Wielkim Tygodniu będzie sprawowany w następującym porządku: od dzisiaj do środy włącznie - podczas wszystkich sprawowanych w tych dniach Eucharystii; w Wielki Piątek i Wielką Sobotę od godz. 07:00-08:00 rano. Poza tymi godzinami oraz w Wielki Czwartek nie będzie możliwości skorzystania ze spowiedzi.
 6. W najbliższą środę o godz. 16:00 odbędzie się próba dla bielanek i dziewcząt, które chciałyby sypać kwiaty podczas procesji rezurekcyjnej.
 7. W Wielki Czwartek - wspomnienie ustanowienia Najśw. Sakramentu oraz sakramentu kapłaństwa. W tym dniu sprawowane są dwie liturgie: przed południem (o godz. 10:00) Msza św. Krzyżma w katedrze łowickiej, w czasie której poświęcone zostaną Oleje św. a kapłani odnowią swoje przyrzeczenia kapłańskie oraz wieczorem (w naszym kościele parafialnym o godzi 18:00) Msza św Wieczerzy Pańskiej. Po liturgii przeniesienie Najśw. Sakramentu do tzw "ciemnicy". Zachęcamy do adoracji.
 8. W Wielki Piątek liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się w naszym kościele o godz. 18:00. Po jej zakończeniu przeniesienie Najśw. Sakramentu do "grobu". Zachęcamy do adoracji.
  Przypominamy, że wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie przegroczyli jeszcze 60, obowiązuje w tym dniu post ścisły.
  Taca zbierana podczas wieczornego nabożeństwa przeznaczona jest na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
 9. W Wielką Sobotę liturgia Wigilii Ur. Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się o godz. 20:00. Podczas tej liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne (prosimy zabrać ze sobą świece).
  Pokarmy na stół wielkanocny zaczniemy błogosławić od godz. 09:00. Na godz. 10:00 prosimy o pojazd, który zawiózłby kapłana do wiosek: Benenard, Chroboty, Korytów. Błogosławieństwo pokarmów w naszej świątyni zakończymy o godz. 16:00
 10. W Wielką Sobotę służba liturgiczna będzie rozprowadzać wodę święconą. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone zostaną na jej potrzeby.
 11. W przyszłą niedzielę Ur. Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja o godz. 06:00. Prosimy o jak najliczniejszy udział w procesji rezurekcyjnej: asystę, ministrantów, bielanki, schole, Żywy Różaniej, III Zakon oraz wszystkie zespoły parafialne. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 07:00.
 12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.