Categories: Ogłoszenia
      Date: 06.11.18
     Title: Ogłoszenia 28.10.2018r. XXX Niedziela Zwykła

W czwartek obchodzić będziemy liturgiczną uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w tym dniu jak w każdą niedzielę, z tym jednak wyjątkiem, że Eucharystia o godz. 12.00 zostanie odprawiona nie w kościele, a na cmentarzu grzebalnym. Po niej wyruszy procesja w czasie, której będziemy modlili się w intencji naszych zmarłych, polecanych Bogu w modlitwie wypominek tzw. "jednorazowych". Przypominamy, że w uroczystość Wszystkich Świętych wierzący i praktykujący katolicy są zobowiązani nie tylko do nawiedzenia grobów swoich bliskich, ale również do udziału w świątecznej Eucharystii. 6. 01 listopada przypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlitwy o powołania odmówimy bezpośrednio po Eucharystii o godz. 17.00.

 

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy liturgiczną uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego.

2. Zapraszamy wszystkich rodziców i dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii Świętej na obowiązkowe spotkanie, które odbędzie się dzisiaj o godzinie 16.15 w kościele.

3. Zbliżają się uroczystości: Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Prosimy o składanie śmieci cmentarnych tylko w miejscach do tego przeznaczonych i uszanowanie sakralnego charakteru cmentarza. Nie odkładajmy sprzątania grobów naszych bliskich zmarłych na ostatni moment. Prosimy również o zainteresowanie się stanem formalnym grobów rodzinnych.

4. Tegoroczna, szósta już celebracja "Nocy Świętych" odbędzie się 31 paĹşdziernika (w środę) w par. p.w. św. Karola Boromeusza w Żyrardowie. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 20.00. Zapraszamy w imieniu organizatorów.

5. W czwartek obchodzić będziemy liturgiczną uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w tym dniu jak w każdą niedzielę, z tym jednak wyjątkiem, że Eucharystia o godz. 12.00 zostanie odprawiona nie w kościele, a na cmentarzu grzebalnym. Po niej wyruszy procesja w czasie, której będziemy modlili się w intencji naszych zmarłych, polecanych Bogu w modlitwie wypominek tzw. "jednorazowych". Przypominamy, że w uroczystość Wszystkich Świętych wierzący i praktykujący katolicy są zobowiązani nie tylko do nawiedzenia grobów swoich bliskich, ale również do udziału w świątecznej Eucharystii.

6. 01 listopada przypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlitwy o powołania odmówimy bezpośrednio po Eucharystii o godz. 17.00.

7. 01 listopada można będzie złożyć ofiarę do puszek na funkcjonowanie Wyższego SeminariumDuchownego w Łowiczu.

8. W piątek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w tym dniu odprawiać będziemy w następującym porządku: 7.00, 9.00, 17.00, 18.00. Po Eucharystii o godz. 7.00 przejdziemy z procesją po naszej świątyni czytając wypominki tzw. "jednorazowe". W Dzień Zaduszny można uzyskać jeden raz odpust zupełny, który ofiaruje się za dusze w czyśćcu cierpiące. W tym celu należy pobożnie nawiedzić kościół lub kaplicę i odmówić modlitwy: "Ojcze nasz" i "Skład Apostolski", zachowując inne zwykłe warunki: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Św., modlitwa w intencji Ojca św. oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

9. Dzień Zaduszny to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca listopada. Wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa oraz Aktu Oddania bezpośrednio po Mszy św. o godz. 17.00. SpowiedĹş podczas wszystkich sprawowanych w tym dniu nabożeństw. W Dniu Zadusznym nie będzi4e adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 15.00; nie będzie również działała kancelaria parafialna.

10. Od 01 do 08 listopada włącznie można uzyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych.

11. W tym tygodniu przypada również pierwsza sobota miesiąca. Z tej racji, po Eucharystii o godz. 7.30, wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii Loretańskiej. Chorych odwiedzimy według informacji, jakie kapłani pozostawili swoim podopiecznym. Wieczorem o godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie.

12. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.

13. W przyszłą niedzielę można będzie złożyć do puszek ofiary na funkcjonowanie "Caritas" parafialnej.

14. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na fundusz budowy i remontów kościołów w naszej diecezji.

15. Za tydzień o godz. 15.00 zapraszamy na plebanię małżeństwa, które chciałyby włączyć się w spotkania formacyjne Kościoła Domowego. W naszej parafii powstaje nowy krąg tego Kościoła.

16. Przyjmujemy wypominki na rok 2018/2019. W dniu 01 listopada można je będzie składać również na cmentarzu przy kaplicy cmentarnej. Księża będą tam pełnili dyżur od godz. 9.00 do 12.00.

17. Są jeszcze dostępne znicze "Caritas" w cenie 3,00PLN.

18. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.