Categories: Ogłoszenia
      Date: 02.07.18
     Title: Ogłoszenia - 01.07.2018r. XIII Niedziela Zwykła

W dzisiejszą niedzielę rozpoczynają posługę w naszej Wspólnocie Parafialnej dwaj kapłani; ks. Wojciech Kluska, który przyszedł do nas z parafii Krośniewice oraz ks. Łukasz Cukiert, który pracował w parafii św. Jakuba Ap. w Skierniewicach. Życzymy im, aby jak najszybciej zaaklimatyzowali się w naszej parafii i poczuli jak w domu. Prosimy też Pana Boga o wszelkie potrzebne im łaski do owocnej posługi duszpasterskiej.

 


 1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynają posługę w naszej Wspólnocie Parafialnej dwaj kapłani; ks. Wojciech Kluska, który przyszedł do nas z parafii Krośniewice oraz ks. Łukasz Cukiert, który pracował w parafii św. Jakuba Ap. w Skierniewicach. Życzymy im, aby jak najszybciej zaaklimatyzowali się w naszej parafii i poczuli jak w domu. Prosimy też Pana Boga o wszelkie potrzebne im łaski do owocnej posługi duszpasterskiej.

2. W dniu dzisiejszym, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.

3. Dzisiaj zbiórka do puszek na potrzeby "Caritas" parafialnej.

4. Zaczął obowiązywać wakacyjny grafik służby Bożej. W niedziele odprawiamy Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 12.00 i 19.00; w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00. Adoracja Najśw. Sakramentu od poniedziałku do piątku rozpoczyna się o godz. 15.00, a kończy przed Eucharystią o godz. 18.00. Podczas wystawienia Najśw. Sakramentu nie ma dyżuru spowiedniczego kapłanów.

5. Informujemy, że na czas wakacji zawiesiły działalność poradnie: małżeńska i prawna oraz biblioteka parafialna. W lipcu i sierpniu nie będzie również konferencji przygotowującej rodziców oraz chrzestnych do sakramentu chrztu dzieci.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Z tej racji, po Eucharystii o godz. 18.00, wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem modlitw o powołania.

7. W pierwszy piątek lipca, po Mszach św. o godz. 7.00 oraz 18.00, wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa oraz Aktu Oddania. SpowiedĹş: rano - podczas Mszy św. o godz. 7.00; wieczorem - od godz. 17.30 do ostatniego penitenta.

8. W tym tygodniu przypada również pierwsza sobota miesiąca. Z tej racji, po Mszy św. o godz. 7.00, wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii Loretańskiej. Wieczorem o godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie. Odwiedziny chorych zostaną wznowione po wakacjach - ze względu na potrzebę wdrożenia się dwóch nowych kapłanów w rytm pracy parafialnej.

9. W przyszłą niedzielę 08 lipca będziemy przeżywać tzw. "Czerwoną Niedzielę". Osoby związane z młodzieżową pielgrzymką na Jasną Górę będą dzielić swoimi duchowymi doświadczeniami i przeżyciami z pielgrzymiego szlaku. Jest to również okazja do powierzenia "Grupie Czerwonej" intencji, które zaniosą w naszym imieniu na Jasną Górę. Przy tej okazji będą również zbierane ofiary na rzecz Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej na Jasną Górę.

10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.