Categories: Ogłoszenia
      Date: 28.05.18
     Title: Ogłoszenia - 27.05.2018r. Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

W dniu dzisiejszym nasza Wspólnota Parafialna przeżywa uroczystość I Komunii Świętej. Dzieci przyjmą Pana Jezusa do swoich serc w dwóch grupach; pierwsza o godz. 10.00; druga o godz. 12.00. Zwracamy uwagę na zmianę godziny Mszy św. o godz. 10.30. Rozpocznie się o pół godziny wcześniej ze względu na uroczystość komunijną. Prosimy o przyjęcie ze zrozumieniem innej organizacji ruchu wokół kościoła.

 1. W dniu dzisiejszym nasza Wspólnota Parafialna przeżywa uroczystość I Komunii Świętej. Dzieci przyjmą Pana Jezusa do swoich serc w dwóch grupach; pierwsza o godz. 10.00; druga o godz. 12.00. Zwracamy uwagę na zmianę godziny Mszy św. o godz. 10.30. Rozpocznie się o pół godziny wcześniej ze względu na uroczystość komunijną. Prosimy o przyjęcie ze zrozumieniem innej organizacji ruchu wokół kościoła.

2. Od poniedziałku do piątku dzieci pierwszokomunijne uczestniczyć będą w spotkaniach "Białego Tygodnia". Zapraszamy dzieci z pierwszej grupy komunijnej oraz ich bliskich na Mszę św. o godz. 17.00. , a dzieci z drugiej grupy komunijnej oraz ich bliskich na Mszę św. o godz. 18.00. W dniach - od poniedziałku do czwartku - Litanię Loretańską odśpiewamy w ramach dziękczynienia po Komunii św. podczas obydwu Eucharystii wieczornych. W piątek uczynimy podobnie z Litanią do Serca Pana Jezusa.

3. W czwartek przypada liturgiczna uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę (Uwaga! Jest dodatkowa Msza św. dla drugiej grupy komunijnej o godz. 18.00). Po sumie wyruszy procesja eucharystyczna, która tradycyjnie przejdzie do czterech ołtarzy ulicami: Narutowicza, Limanowskiego, Wyszyńskiego, Mireckiego, Narutowicza. Prosimy o pomoc w przygotowaniu poszczególnych stacji procesji następujące zespoły parafialne; I ołtarz - Wspólnoty Neokatechumenalne (odpowiedzialny ks. Proboszcz); II ołtarz - Oaza i Kościół Domowy (odpowiedzialny ks. Wiesław)); III ołtarz - Żywy Różaniec i ministranci starsi (odpowiedzialny ks. Wojciech); IV ołtarz - Odnowa w Duchu Świętym (odpowiedzialny ks. Sylwester). Prosimy o jak najliczniejszy udział w procesji Bożego Ciała asystę kościelną, lektorów, ministrantów, bielanki, scholę (w strojach), Żywy Różaniec oraz inne wspólnoty parafialne.

4. W uroczystość Bożego Ciała dzieci rocznicowe z naszej parafii będą miały uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii św. na Mszy o godz. 12.00. Zwracamy się z ogromną prośbą do dzieci rocznicowych o udział w procesji. Dziewczęta prosimy o posługę sypania kwiatów (mogą do tej czynności posłużyć koszyczki używane do święconki; prosimy mamy dziewcząt o pomoc w zebraniu odpowiedniej ilości płatków kwiatowych). Próba dla dziewcząt, które chcą pełnić taką posługę podczas procesji Bożego Ciała we wtorek o godz. 19.00 przed kościołem.

5. Próba dla wszystkich dzieci rocznicowych jutro t.j. w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele.

6. Od uroczystości Bożego Ciała, aż do następnego czwartku (czyli w ramach oktawy), podczas nabożeństw czerwcowych o godz. 17.30, będziemy wychodzili z procesją eucharystyczną na zewnątrz kościoła. Zapraszamy asystę oraz wiernych do jak najliczniejszego udziału nabożeństwach. Na zakończenie oktawy błogosławieństwo "wianków".

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Z tej racji, w ramach nabożeństwa majowego odmówimy modlitwy o powołania.

8. Od piątku rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe. Będziemy je odprawiać: w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele i uroczystości o godz. 18.00.

9. W pierwszy piątek czerwca, po Mszy św. o godz. 7.30 wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa i Aktu Oddania. Wieczorem modlitwy te zostaną odmówione podczas nabożeństwa czerwcowego. SpowiedĹş pierwszopiątkowa podczas wszystkich sprawowanych w tym dniu nabożeństw.

10. W tym tygodniu przypada również pierwsza sobota miesiąca. Z tej racji po Eucharystii o godz. 7.30 wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii Loretańskiej. Chorych nawiedzimy według informacji, które kapłani pozostawili swoim podopiecznym. Wieczorem o godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie.

11. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce obchodzić będzie XI Święto Dziękczynienia. W tym roku dziękować będziemy za 100 lat niepodległości naszej Ojczyzny. Jak zwykle przy tej okazji będziemy mogli wspomóc naszymi ofiarami dzieło budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

12. Zapraszamy młodzież na XXII Spotkanie Młodych Lednica 2000 pod hasłem "JESTEM". Wyjazd 02 czerwca b.r. o godz. 6.00 spod kościoła M.B. Pocieszenia w Żyrardowie.

13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.