Categories: Ogłoszenia
      Date: 26.02.18
     Title: Ogłoszenia - 25.02.2018r. II Niedziela Wielkiego Postu

"Przystąpcie bliżej do Boga to i On zbliży się do was". Wspólnota Odnowy w Duchu Św. "Hosanna" wraz z Zespołem Ewangelizacyjnym Parafii Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie zapraszają na rekolekcje ewangelizacyjne "Filip" w dniach 06 - 09 marca b.r. Zapisy: do 4 marca w zakrystii lub kancelarii parafialnej.Spotkanie organizacyjne: 04 marca po sumie (ok. g. 12.45) w Sali Różańcowej na plebanii. Więcej informacji na ulotkach i plakatach.

 

 1. W dniu dzisiejszym zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom "Ad gentes".

2. We wtorek o godz. 20.00 na plebanii druga katecheza kursu przedmałżeńskiego.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Z tej racji po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z modlitwami o powołania.

4. W pierwszy piątek marca, po Eucharystiach o godz. 7.30 oraz 18.00, wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa oraz Aktu Oddania. SpowiedĹş podczas wszystkich sprawowanych nabożeństw.

5. W pierwszą sobotę marca, po Eucharystii o godz. 7.30, wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii Loretańskiej. Odwiedziny u chorych według informacji, jakie kapłani pozostawili swoim podopiecznym. Wieczorem o godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie.

6. Za tydzień, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.

7. W przyszłą niedzielę można będzie złożyć do puszek ofiary na funkcjonowanie "Caritas" parafialnej.

8. Taca zebrana w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na fundusz budowy oraz remontów kościołów w naszej diecezji.

9. Najbliższa próba chóru wielkanocnego odbędzie się w sobotę 03 marca o godz. 17.00. Podczas tego spotkania nastąpi ostateczne zamknięcie listy uczestników projektu.

10. Pod chórem organowym wyłożone zostały kartonowe skarbonki "Jałmużna Wielkopostna". Zachęcamy dzieci, które chciałyby - rezygnując z drobnych przyjemności i odkładając w ten sposób drobne sumy pieniędzy - pomóc potrzebującym, aby zabrały je do domu. Zostaną one zebrane w Niedzielę Miłosierdzia Bożego i przekazane "Caritas" Diecezjalnej.

11. W tym tygodniu, od środy do piątku, odbędą się rekolekcje parafialne dla klas 0 - VI szkół podstawowych znajdujących się na terenie naszej parafii. Poprowadzi je ks. Jerzy Gugała (Pallotyn).

12. "Przystąpcie bliżej do Boga to i On zbliży się do was". Wspólnota Odnowy w Duchu Św. "Hosanna" wraz z Zespołem Ewangelizacyjnym Parafii Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie zapraszają na rekolekcje ewangelizacyjne "Filip" w dniach 06 - 09 marca b.r. Zapisy: do 4 marca w zakrystii lub kancelarii parafialnej.Spotkanie organizacyjne: 04 marca po sumie (ok. g. 12.45) w Sali Różańcowej na plebanii. Więcej informacji na ulotkach i plakatach.

13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.