Categories: Ogłoszenia
      Date: 26.12.17
     Title: Ogłoszenia - 24.12.2017r. IV Niedziela Adwentu

Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu wigilii dla osób samotnych i ubogich: Siostrom Honoratkom, Wspólnotom Neokatechumenalnym, Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym "Hosanna", młodzieży z "Armii Boga", ministrantom i lektorom, Trzeciemu Zakonowi Franciszkańskiemu, Kołu Żywego Różańca, całemu zespołowi "Caritas" z p. Władysławą. młodzieży ze scholii "Wezwani do miłości" z p. Małgorzatą. pp. Wilkowskim z pracownikami, p. Bożenie Kowalskiej, p. Elżbiecie i p. Renacie z rodzinami, cukierni "Jeznach" i wszystkim którzy podarowali ciasto i słodycze, wszystkim ofiarodawcom, dzięki którym mogliśmy przygotować wigilię, a także paczki dla dzieci i dorosłych. Bóg zapłać za dobre serce.

 1. W dniu dzisiejszym wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy św. do obiadu - jak w każdą niedzielę. Uwaga! Ze względu na wieczerzę wigilijną nie będzie Eucharystii wieczornych o godz. 17.00 i 19.00. "Pasterka", o godz. 24.00. Przypominamy, że post, który zachowujemy w wigilię jest postem z tradycji, a nie postem wynikającym z przepisów prawa kościelnego. Zachęcamy więc, aby zachować wstrzemięĹşliwość od pokarmów mięsnych nie pod rygorem grzechu, ale dla podtrzymania pięknej polskiej tradycji.

2. Od godz. 23.30, przed "Pasterką", nasze schole wykonają dla gromadzących się na liturgię koncert kolęd i pastorałek. Serdecznie zapraszamy.

3. W dniu jutrzejszym Kościół obchodzi liturgiczną uroczystość Narodzenia Pańskiego. Pierwsza Eucharystia uroczystości o godz. 24.00 tzw. "Pasterka". Przypominamy, że w Boże Narodzenie nie ma w naszym kościele Mszy św. o godz. 7.00. Plan następnych Eucharystii jak w niedzielę.

4. We wtorek święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Porządek nabożeństw w tym dniu - jak w niedzielę. Jeśli ktoś przyniesie owies do pobłogosławienia, dokonamy tego aktu po zakończonej Eucharystii, na życzenie zainteresowanych. Taca zebrana w drugi dzień świąt przeznaczona jest na funkcjonowanie Domu Kapłana Seniora w Sochaczewie.

5. Zapraszamy do odwiedzania "żywej szopki" znajdującej się przed kościołem M.B. Pocieszenia w Żyrardowie. Organizacją szopki zajęło się w tym roku - podobnie jak w latach ubiegłych - Stowarzyszenie Młodzieży "Fabryka Feniksa" pod patronatem Parafii M.B. Pocieszenia. Wewnątrz naszego kościoła znajduje się jedynie symboliczna szopka - przy ołtarzu posoborowym. Tutaj zapraszamy wiernych na chwilę modlitwy przy żłóbku.

6. Od środy rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską tzw. "kolędę". Plan odwiedzin na najbliższy tydzień będzie następujący:

środa (27.12.2017r.) od godz. 10.00: Benenard, Chroboty;

czwartek (28.12.2017r.) od godz. 10.00: Korytów A - ul. Brzozowa, ul. Dębowa, ul. Jaśminowa, ul. Rodzinna, ul. Świerkowa, ul. Wypoczynkowa;

piątek (29.12.2017r.) od. godz. 10.00: Korytów A - ul. Działkowa, ul. Łąkowa, ul. Malinowa, ul. MroĹşna, ul. Ogrodników, ul. Środkowa, ul. Szkolna, ul. Wspólna;

sobota (30.12.2017r.) od godz. 10.00 Teklin: ul. Baczyńskiego, ul. Batalionów Chłopskich, ul. Holca, ul. Marcowa, ul. Pileckiego, ul. Pogodna, ul. I. Przybysz, ul. Stanclika, ul. Witosa, ul. Zaciszna, ul. Zamknięta.

Mając na uwadze doświadczenia kolędowe ostatnich dziesięciu lat prosimy, aby osoby, które niedawno wprowadziły się do swojego mieszkania - a mają wolę przyjęcia księdza "po kolędzie" - zainteresowały się statusem duszpasterskim domu czy mieszkania, jakie zajmują. Kapłani naszej parafii - jeśli nie zostali zaproszeni z wizytą duszpasterską do jakiegoś domu przez ostatnie trzy lata - nie będą niepokoili mieszkańców i nie będą pukali do drzwi takiego mieszkania. Nie będą również pukać do domów, w których gospodarze odmówili przyjęcia księdza "po kolędzie". Jeśli brak wizyty duszpasterskiej przez ostatnie trzy lata jest tylko przypadkowym zbiegiem okoliczności, lub jeśli nastawienie osób, które odmówiły przyjmowania księdza "po kolędzie" uległo zmianie, należy to zasygnalizować kapłanowi odbywającemu kolędę - w przeciwnym razie domy takie będą figurowały w kartotece parafialnej, jako domy osób niezwiązanych z Kościołem.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 Msza św. na zakończenie starego roku kalendarzowego. Będziemy dziękowali Bogu za wszystkie łaski otrzymane w minionym roku i prosili o Boże błogosławieństwo na rok 2018.

8. Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu wigilii dla osób samotnych i ubogich: Siostrom Honoratkom, Wspólnotom Neokatechumenalnym, Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym "Hosanna", młodzieży z "Armii Boga", ministrantom i lektorom, Trzeciemu Zakonowi Franciszkańskiemu, Kołu Żywego Różańca, całemu zespołowi "Caritas" z p. Władysławą. młodzieży ze scholii "Wezwani do miłości" z p. Małgorzatą. pp. Wilkowskim z pracownikami, p. Bożenie Kowalskiej, p. Elżbiecie i p. Renacie z rodzinami, cukierni "Jeznach" i wszystkim którzy podarowali ciasto i słodycze, wszystkim ofiarodawcom, dzięki którym mogliśmy przygotować wigilię, a także paczki dla dzieci i dorosłych. Bóg zapłać za dobre serce.

9. Ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny.

10. Pobłogosławione opłatki na stoły wigilijne można nabywać w zakrystii kościoła.

11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.