Categories: Ogłoszenia
   Date: 17.12.17
   Title: Ogłoszenia - III Niedziela Adwentu 17.12.2017r.
W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy nasze adwentowe rekolekcje. Prowadzi je dla nas w tym roku ks. Jerzy Gugała SAC. Porządek nabożeństw: dzisiaj - jak w każdą niedzielę; w poniedziałek i wtorek Msze z naukami o godz. 7.00, 9.00, 17.00, 19.00 (Uwaga! Na prośbę rekolekcjonisty zastosowaliśmy po południu grafik niedzielny tzn. Msze św. o godz. 17.00 i 19.00). Intencje przyjęte na godz. 18.00 zostaną odprawione o godz. 19.00. Przepraszamy za zmianę. Specjalna Eucharystia dla osób starszych, samotnych, chorych, z możliwością przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych we wtorek o godz. 9.00. SpowiedĹş w czasie wszystkich sprawowanych podczas rekolekcji nabożeństw.

 1. W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy nasze adwentowe rekolekcje. Prowadzi je dla nas w tym roku ks. Jerzy Gugała SAC.

  Porządek nabożeństw: dzisiaj - jak w każdą niedzielę; w poniedziałek i wtorek Msze z naukami o godz. 7.00, 9.00, 17.00, 19.00

  (Uwaga! Na prośbę rekolekcjonisty zastosowaliśmy po południu grafik niedzielny tzn. Msze św. o godz. 17.00 i 19.00).

  Intencje przyjęte na godz. 18.00 zostaną odprawione o godz. 19.00. Przepraszamy za zmianę. Specjalna Eucharystia dla osób starszych, samotnych, chorych, z możliwością przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych we wtorek o godz. 9.00. SpowiedĹş w czasie wszystkich sprawowanych podczas rekolekcji nabożeństw.
 2. Tegoroczne rekolekcje mają profil różańcowy. Z tego względu , w dniu dzisiejszym, przedstawiciele Koła Żywego Różańca podczas każdej Mszy będą składali świadectwo o roli modlitwy różańcowej w ich życiu oraz będą zachęcali do włączenia się do tej formacji nowych członków. Koło Żywego Różańca zaprasza chętnych na projekcję filmu p.t. "Teraz i w godzinę śmierci", ukazującego łaski otrzymane dzięki modlitwie różańcowej. Początek projekcji o godz. 15.30 na plebanii w Sali Różańcowej.
 3. Dzisiaj spotkanie opłatkowe Koła Żywego Różańca o godz. 14.30 na plebanii.
 4. W poniedziałek oraz wtorek nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 15.00.
 5. Parafialna "Caritas" oraz młodzi wolontariusze naszej parafii z "Armii Boga" przygotowują paczki świąteczne dla dzieci (w wieku do 15 lat) z rodzin korzystających z pomocy "Caritas". Rozdamy je 22 grudnia o godz. 15.00 w Sali Różańcowej.
 6. Do 22 grudnia można wspierać świąteczne akcje charytatywne ofiarując produkty żywnościowe, które prosimy składać do wiklinowego kosza znajdującego się przed obrazem Jezusa Miłosiernego. Dary żywnościowe dla najbardziej potrzebujących będą wydawane od 18 do 22 grudnia w godz. 14.00 - 15.00 w pomieszczeniu "Caritas" parafialnej, w budynku plebanii.
 7. Wigilijny obiad dla ubogich i samotnych odbędzie się 23 grudnia (sobota) o godz. 14.00. Zapraszamy oraz prosimy o przekazanie zaproszenia osobom zainteresowanym.
 8. W najbliższą sobotę nie będzie czynna kancelaria parafialna. Wznowi ona działalność w środę 27 grudnia.
 9. Za tydzień, w niedzielę, wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy św. do obiadu - jak w każdą niedzielę. Uwaga! Ze względu na wieczerzę wigilijną nie będzie Eucharystii wieczornych o godz. 17.00 i 19.00. "Pasterka", o godz. 24.00, ale pamiętajmy, że jest to Msza św. uroczystości Narodzenia Pańskiego. Mówiąc prostym językiem: mamy obowiązek być na Eucharystii zarówno w wigilię (z racji, że jest to niedziela) oraz w uroczystość Narodzenia Pańskiego, bo jest to tzw. "święto nakazane". Przypominamy również, że post, który zachowujemy w wigilię jest postem z tradycji, a nie postem wynikającym z przepisów prawa kościelnego. Zachęcamy więc, aby zachować wstrzemięĹşliwość od pokarmów mięsnych nie pod rygorem grzechu, ale dla podtrzymania pięknej polskiej tradycji.
 10. Od godz. 11.30, przed "Pasterką", nasze schole wykonają dla gromadzących się na liturgię koncert kolęd i pastorałek. Serdecznie zapraszamy.
 11. Prezydent Miasta Żyrardowa wraz ze Wspólnotą Parafialną Matki Bożej Pocieszenia zapraszają na "Koncert Wigilijny", który odbędzie się w najbliższą środę w naszym kościele o godz. 20.00. Wystąpią w nim: Beata Bednarz z towarzyszeniem chóru gospel "Z Miłości", Będziemy również gościć Kasię Cerekwicką i Jacka Kotlarskiego. W programie usłyszymy zarówno tradycyjne kolędy, jak i świąteczne utwory w nowych aranżacjach.
 12. Ze względu na potrzebę przygotowania naszej świątyni do koncertu, w środę nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 15.00. Msze św. wieczorne zostaną odprawione w kaplicy bocznej M.B Częstochowskiej.
 13. Ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny.
 14. Są jeszcze dostępne świece wigilijne "Caritas" w cenie 5,00PLN.
 15. Pobłogosławione opłatki na stoły wigilijne można nabywać w zakrystii kościoła oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
 16. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.