Categories: Ogłoszenia
      Date: 13.11.17
     Title: Ogłoszenia - 12.11.2017r. XXXII Niedziela Zwykła

Informujemy, że w najbliższych dniach - o ile pogoda na to pozwoli - dokona się wycinka sporej ilości drzew (głównie brzóz) na naszym cmentarzu. Wydział Zieleni Miejskiej, w porozumieniu z Miejskim Konserwatorem Zabytków, uznał, że stan brzóz jest na tyle zły, iż nie można czekać z ich wycinką do wiosny roku przyszłego. Ponieważ wycinka drzew będzie się wiązała z konieczności z zanieczyszczeniem niektórych grobów wysprzątanych na uroczystości Wszystkich Świętych, dlatego przepraszamy właścicieli grobów oraz prosimy o wyrozumiałość wobec konieczności szybkiego przeprowadzenia prac pielęgnacyjnych drzewostanu żyrardowskiej nekropolii.

 1.W dniu dzisiejszym o godz. 20.00 w kościele Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie odbędzie się koncert muzyki polskiej p.t. "Naród - muzyka - tożsamość" w wykonaniu Sochaczewskiej Orkiestry Kameralnej "Camerata Mazovia" pod dyrekcją Artura Komorowskiego. W programie utwory: F. Chopina, S. Moniuszki, I.J. Paderewskiego, W. Kilara, M. Lorenca, Z. Preisnera. Wstęp jest wolny. Serdecznie zapraszamy.

2. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Hosanna" zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek 14 listopada na godzinę 18.45. PrzyjdĹş takim, jakim jesteś teraz. Miłosierdzie Boże czeka na ciebie.

3. Za tydzień o godz. 15.00 na plebanii spotkanie Koła Żywego Różańca.

4. W dniach od 19 do 22 listopada b.r. w par. ś.ś. Cyryla i Metodego w Żyrardowie odbędą się rekolekcje "Dla osób po stracie bliskiej osoby". Szczegóły znajdują się w gablocie parafialnej, na plakacie oraz na ulotkach.

5. Informujemy, że w najbliższych dniach - o ile pogoda na to pozwoli - dokona się wycinka sporej ilości drzew (głównie brzóz) na naszym cmentarzu. Wydział Zieleni Miejskiej, w porozumieniu z Miejskim Konserwatorem Zabytków, uznał, że stan brzóz jest na tyle zły, iż nie można czekać z ich wycinką do wiosny roku przyszłego. Ponieważ wycinka drzew będzie się wiązała z konieczności z zanieczyszczeniem niektórych grobów wysprzątanych na uroczystości Wszystkich Świętych, dlatego przepraszamy właścicieli grobów oraz prosimy o wyrozumiałość wobec konieczności szybkiego przeprowadzenia prac pielęgnacyjnych drzewostanu żyrardowskiej nekropolii.

6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.