Categories: Ogłoszenia
      Date: 06.11.17
     Title: Ogłoszenia - XXXI Niedziela Zwykła

W sobotę przypada liturgiczna uroczystość św. Wiktorii, Dziewicy i Męczennicy, Głównej Patronki Diecezji Łowickiej. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Z tej racji, że w dniu tym obchodzimy rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę o godz.. 12.00 Msza św. w intencji Ojczyzny. W sobotę nie będzie czynna kancelaria parafialna.

 

 1. W dniu dzisiejszym, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.

2. Dzisiaj można złożyć do puszek ofiary na funkcjonowanie "Caritas" parafialnej.

3. Taca z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na fundusz budowy i remontów kościołów w naszej diecezji.

4. Od 01 do 08 listopada włącznie można uzyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych.

5. W sobotę przypada liturgiczna uroczystość św. Wiktorii, Dziewicy i Męczennicy, Głównej Patronki Diecezji Łowickiej. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Z tej racji, że w dniu tym obchodzimy rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę o godz.. 12.00 Msza św. w intencji Ojczyzny. W sobotę nie będzie czynna kancelaria parafialna.

6. W dniach od 19 do 22 listopada b.r. w par. ś.ś. Cyryla i Metodego w Żyrardowie odbędą się rekolekcje "Dla osób po stracie bliskiej osoby". Szczegóły znajdują się w gablocie parafialnej, na plakacie oraz na ulotkach.

7. Informujemy, że w najbliższych dniach - o ile pogoda na to pozwoli - dokona się wycinka sporej ilości drzew (głównie brzóz) na naszym cmentarzu. Wydział Zieleni Miejskiej, w porozumieniu z Miejskim Konserwatorem Zabytków, uznał, że stan brzóz jest na tyle zły, iż nie można czekać z ich wycinką do wiosny roku przyszłego. Ponieważ wycinka drzew będzie się wiązała z konieczności z zanieczyszczeniem niektórych grobów wysprzątanych na uroczystości Wszystkich Świętych, dlatego przepraszamy właścicieli grobów oraz prosimy o wyrozumiałość wobec konieczności szybkiego przeprowadzenia prac pielęgnacyjnych drzewostanu żyrardowskiej nekropolii.

8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.