Categories: Ogłoszenia
      Date: 02.10.17
     Title: Ogłoszenia - 01.10.2017r. XXVI Niedziela Zwykła

Na zakończenie obchodów 100 rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie, wierni Kościoła Katolickiego w Polsce są zaproszeni, by 07 paĹşdziernika udać się na granice naszego kraju i otoczyć Polskę modlitwą różańcową. Zachęcamy wiernych naszej parafii do udziału w tej akcji. Jeżeli ktoś, ze względów niezależnych od niego, nie będzie mógł tego uczynić, zapraszamy chętnych do kościoła Matki Bożej Pocieszenia na godz. 19.00 w najbliższą sobotę. Podczas nabożeństwa fatimskiego będziemy duchowo łączyli się z tymi wiernymi, którzy udadzą się na granice Polski, aby powierzać Bogu losy naszej Ojczyzny.

 1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.

2. W dniu dzisiejszym można złożyć do puszek ofiary wspomagające funkcjonowanie "Caritas" parafialnej.

3. Rozpoczął się miesiąc paĹşdziernik. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiać będziemy w niedziele o godz. 18.00; w dni powszednie o godz. 17.30.

4. Informujemy, że od jutra rusza Księga Intencji na cały rok 2018. Intencje można zamawiać w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.

5. Druga katecheza kursu przedmałżeńskiego we wtorek o godz. 20.00 na plebanii.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Z tej racji, po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem modlitw o powołania.

7. W pierwszy piątek paĹşdziernika, po Eucharystiach o godz. 7.30 i 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa oraz Aktu Oddania. SpowiedĹş podczas wszystkich sprawowanych w tym dniu nabożeństw.

8. W tym tygodniu przypada również pierwsza sobota miesiąca. Rano po Mszy św. godz. 7.30 wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii Loretańskiej. Chorych nawiedzimy według informacji, jakie pozostawili swoim podopiecznym kapłani. Wieczorem o godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie.

9. Na zakończenie obchodów 100 rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie, wierni Kościoła Katolickiego w Polsce są zaproszeni, by 07 paĹşdziernika udać się na granice naszego kraju i otoczyć Polskę modlitwą różańcową. Zachęcamy wiernych naszej parafii do udziału w tej akcji. Jeżeli ktoś, ze względów niezależnych od niego, nie będzie mógł tego uczynić, zapraszamy chętnych do kościoła Matki Bożej Pocieszenia na godz. 19.00 w najbliższą sobotę. Podczas nabożeństwa fatimskiego będziemy duchowo łączyli się z tymi wiernymi, którzy udadzą się na granice Polski, aby powierzać Bogu losy naszej Ojczyzny.

10. Za tydzień będziemy obchodzili w Kościele XVII Dzień Papieski, który w tym roku przebiegać będzie pod hasłem: "IdĹşmy naprzód z nadzieją!". Z tej racji można złożyć do puszek ofiary wspierające materialnie "Dzieło Nowego Tysiąclecia" -"żywy pomnik" Jana Pawła II.

11. 08 paĹşdziernika (w niedzielę) po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się w kościele spotkanie rozpoczynające roczne przygotowanie młodzieży klas trzecich gimnazjalnych naszej parafii do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Na spotkanie zapraszamy młodzież wraz z rodzicami.

12. Prezydent Miasta Żyrardowa wraz z parafią Matki Bożej Pocieszenia zapraszają na wyjątkowy koncert p.t. "Tatrzańskie Nieszpory Papieskie", który odbędzie się 15 paĹşdziernika b.r. o godz. 19.45 w naszej świątyni. W koncercie wystąpią: Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna, Zespół Góralski "Turliki" oraz Świętojańska Kapela Klimatyczna. W bardzo bogatym programie usłyszymy m.in. prawykonania utworów żyrardowianina p. Zbigniewa Słowika, naszego organisty. Serdecznie zapraszamy.

13. Za dwa tygodnie, w niedzielę, puszka na poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Meksyku.

14. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są dostępne kalendarze diecezjalne na rok 2018 w cenie 5,00PLN.