Categories: Ogłoszenia
      Date: 20.06.17
     Title: Ogłoszenia - 18.06.2017r. XI Niedziela Zwykła

22 czerwca b.r. przypada 60 rocznica święceń kapłańskich Biskupa Seniora Alojzego Orszulika. Z tej racji w katedrze łowickiej uroczysta Msza św. w intencji Czcigodnego Jubilata o godz. 18.00, na którą serdecznie wszystkich zaprasza Biskup Andrzej Franciszek Dziuba.1. Trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała. Podczas nabożeństw czerwcowych o godz. 17.30 (dzisiaj o godz. 18.00) wychodzimy z procesją eucharystyczną na zewnątrz kościoła. Zapraszamy asystę oraz wiernych do jak najliczniejszego udziału w tych nabożeństwach. Na zakończenie oktawy błogosławieństwo "wianków".

2. W dniu dzisiejszym o godz. 15.00 na plebanii spotkanie Koła Żywego Różańca.

3. III Zakon Świętego Franciszka zaprasza wszystkich chętnych na spotkania formacyjno - modlitewne wspólnoty w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 8.00 na plebanii, po spotkaniu Msza święta o godzinie 9.00.

4. 22 czerwca b.r. przypada 60 rocznica święceń kapłańskich Biskupa Seniora Alojzego Orszulika. Z tej racji w katedrze łowickiej uroczysta Msza św. w intencji Czcigodnego Jubilata o godz. 18.00, na którą serdecznie wszystkich zaprasza Biskup Andrzej Franciszek Dziuba.

5. W najbliższy piątek przypada liturgiczna uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Porządek nabożeństw jest następujący: 7.00, 8.00 (specjalna Msza św. na zakończenie roku szkolno - katechetycznego, na którą zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów, wychowawców), 9.00, 17.00, 18.00. Nabożeństwo czerwcowe bezpośrednio po Eucharystii o godz. 17.00. W tym dniu, z racji uroczystości, nie będzie czynna kancelaria parafialna; nie będzie również adoracji Najśw, Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornych. W uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa nie obowiązuje wstrzemięĹşliwość od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Porządek nabożeństw w tym dniu będzie następujący: 7.00, 9.00, 18.00 oraz Msza św. z formularza niedzielnego o godz. 19.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. W sobotę nie będzie czynna kancelaria parafialna.

7. Biskup Diecezjalny Andrzej Franciszek Dziuba zaprasza ministrantów, lektorów, ceremoniarzy na uroczystość zakończenia peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej po terenie naszej diecezji do Łowicza na IV Dzień Ministranta i Lektora. Początek spotkania o godz. 11.00 na Starym Rynku w Łowiczu. Należy zabrać ze sobą komże oraz alby.

8. Organizujemy autokar na uroczystość zakończenia peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, która odbędzie się 24 czerwca b.r. w Łowiczu. Chętni mogą zapisywać się w zakrystii kościoła oraz w kancelarii parafialnej.

9. W przyszłą niedzielę, w Tumie pod Łęczycą, odbędą się uroczystości zakończenia Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski, na które serdecznie zaprasza Biskup Andrzej Franciszek Dziuba. Początek celebracji o godz. 12.00.

10.Informujemy, że w dniach 16.06 - 01.07 nie będzie czynna kancelaria cmentarna. W tym czasie będziemy załatwiać jedynie sprawy związane z pochówkiem zmarłych.

11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.