Categories: Ogłoszenia
      Date: 16.06.17
     Title: Ogłoszenia - 11.06.2017r. Ur. Trójcy Przenajświętszej

W piątek po uroczystości Bożego Ciała o godz. 18.00, podczas Eucharystii, Ksiądz Biskup Andrzej Franciszek Dziuba udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Zapraszając na tę uroczystość polecamy kandydatów do bierzmowania modlitwom naszej Wspólnoty Parafialnej.

 

 

 1. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na remonty oraz budowę kościołów w naszej diecezji.

2. W czwartek przypada liturgiczna uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę. Po sumie wyruszy procesja eucharystyczna, która tradycyjnie przejdzie do czterech ołtarzy ulicami: Narutowicza, Limanowskiego, Wyszyńskiego, Mireckiego, Narutowicza. Prosimy o pomoc w przygotowaniu poszczególnych stacji procesji następujące zespoły parafialne; I ołtarz - Wspólnoty Neokatechumenalne (odpowiedzialny ks. Proboszcz); II ołtarz - Oaza i Kościół Domowy (odpowiedzialny ks. Wiesław)); III ołtarz - Żywy Różaniec i ministranci starsi (odpowiedzialny ks. Wojciech); IV ołtarz - Odnowa w Duchu Świętym (odpowiedzialny ks. Tomasz). Prosimy o jak najliczniejszy udział w procesji Bożego Ciała asystę kościelną, lektorów, ministrantów, bielanki, scholę (w strojach), Żywy Różaniec oraz inne wspólnoty parafialne. Zwracamy się z ogromną prośbą do dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. o udział w procesji w strojach komunijnych. Dziewczęta prosimy o posługę sypania kwiatów (mogą do tej czynności posłużyć koszyczki używane do święconki; prosimy mamy dziewcząt o pomoc w zebraniu odpowiedniej ilości płatków kwiatowych). Próba dla dziewcząt, które chcą pełnić taką posługę podczas procesji Bożego Ciała we wtorek o godz. 18.30 przed kościołem.

3. Od uroczystości Bożego Ciała, aż do następnego czwartku (czyli w ramach oktawy), podczas nabożeństw czerwcowych o godz. 17.30, będziemy wychodzili z procesją eucharystyczną na zewnątrz kościoła. Wyjątkiem będzie piątek po uroczystości Bożego Ciała. W tym dniu nie będzie procesji eucharystycznej, a Litania do Serca Pana Jezusa zostanie odczytana na zakończenie Mszy św. o godz. 17.00. Zmiana ta jest spowodowana celebracją sakramentu bierzmowania podczas Eucharystii o godz. 18.00. Zapraszamy asystę oraz wiernych do jak najliczniejszego udziału nabożeństwach. Na zakończenie oktawy błogosławieństwo "wianków".

4. W piątek po uroczystości Bożego Ciała o godz. 18.00, podczas Eucharystii, Ksiądz Biskup Andrzej Franciszek Dziuba udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Zapraszając na tę uroczystość polecamy kandydatów do bierzmowania modlitwom naszej Wspólnoty Parafialnej.

5. Parafia w Międzyborowie wraz z Centrum Wspierania Rozwoju Rodziny "Family Care" zaprasza pary małżeńskie, zarówno te z krótkim, jaki i z dłuższym stażem, na spotkanie pt. "Randka? Czemu nie?" Spotkanie odbędzie się 17 czerwca o godz. 17.00 w dolnym kościele w Międzyborowie. W programie m.in. dobry film.

6. III Zakon Świętego Franciszka zaprasza wszystkich chętnych na spotkania formacyjno - modlitewne wspólnoty w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 8.00 na plebanii, po spotkaniu Msza święta o godzinie 9.00.

7. Za tydzień o godz. 15.00 na plebanii spotkanie Koła Żywego Różańca.

8. Organizujemy autokar na uroczystość zakończenia peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, która odbędzie się 24 czerwca b.r. w Łowiczu. Chętni mogą zapisywać się w zakrystii kościoła oraz w kancelarii parafialnej.

9.Informujemy, że w dniach 16.06 - 01.07 nie będzie czynna kancelaria cmentarna. W tym czasie będziemy załatwiać jedynie sprawy związane z pochówkiem zmarłych.

10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.