Categories: Ogłoszenia
      Date: 06.05.17
     Title: Ogłoszenia - 07.05.2017r. IV Niedziela Wielkanocna

Jutro, t.j. w poniedziałek, przeżywać będziemy w Kościele uroczystość liturgiczną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. porządek nabożeństw będzie następujący: 7.00, 9.00, 17.00, 18.00. Nabożeństwo majowe bezpośrednio po Eucharystii o godz. 17.00. W dniu jutrzejszym nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 15.00. Nie będzie również działała kancelaria parafialna.

 1. W dniu dzisiejszym, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.

2. W dzisiejszą niedzielę, nazywaną "Niedzielą Dobrego Pasterza", gościmy w naszej Wspólnocie Parafialnej przedstawiciela Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu. Taca przeznaczona jest na potrzeby seminarium.

3. W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc humanitarną dla Syrii.

4. Jutro, t.j. w poniedziałek, przeżywać będziemy w Kościele uroczystość liturgiczną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. porządek nabożeństw będzie następujący: 7.00, 9.00, 17.00, 18.00. Nabożeństwo majowe bezpośrednio po Eucharystii o godz. 17.00. W dniu jutrzejszym nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 15.00. Nie będzie również działała kancelaria parafialna.

5. Spotkania liturgiczne przygotowujące do uroczystości I Komunii św. odbędą się w następującym porządku: Szkoła Podstawowa nr 2 oraz Szkoła Podstawowa w Korytowie w poniedziałek 08 maja; Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 6, Społeczna Szkoła Podstawowa we wtorek 09 maja o godz. 19.00 w kościele.

6. Spotkanie Komitetu Organizacyjnego rodziców dzieci pierwszokomunijnych 10 maja na plebanii.

7. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Hosanna" zaprasza na wyjazd do Częstochowy 20 maja br. na Kongres Odnowy w Duchu Świętym. Jest to spotkanie pełne radości, uwielbienia, modlitwy i Słowa Bożego. Wyjazd sprzed kościoła Matki Bożej Pocieszenia o godz. 05.40. Zapisy w kancelarii i zakrystii parafialnej.

8. W sobotę 27 maja odbędzie się IV Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do sanktuarium Matki Bożej Jazłowieckiej w Szymanowie. W tym roku przebiegać będzie pod hasłem "W szkole u Miriam". Szczególy programu pielgrzymki znajdują się w gablocie przed kościołem i na plakacie.

9. 29 maja rusza 362 Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Informacje szczegółowe oraz plakat znajdują się w gablocie przed kościołem.

10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.