Categories: Ogłoszenia
      Date: 06.05.17
     Title: Ogłoszenia - 30.04.2017r. III Niedziela Wielkanocna

W środę przypada liturgiczna uroczystość Najśw. Maryi Panny, Królowej Polski. Porządek Eucharystii niedzielny. O godz. 12.00 uroczysta suma w intencji Ojczyzny, która wpisuje się w program obchodów Rocznicy Konstytucji 3 Maja z 1791 roku. Informacje szczegółowe dotyczące programu obchodów na plakacie pod chórem. 1. Od jutra rozpoczyna się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiane będą w naszym Kościele: w dni powszednie o godz. 17.30; w niedziele i uroczystości o godz. 18.00.

2. Zachęcamy do podtrzymania tradycji śpiewania Litanii Loretańskiej przy krzyżach i kapliczkach. Zadbajmy, aby zostały one odnowione i przyozdobione na czas "majówek". Jeśli gromadzący się przy konkretnej kapliczce lub krzyżu zaproszą księży do wspólnej modlitwy, to duszpasterze odwiedzą parafian, którzy tam się modlą.

3. Jutro porządek nabożeństw, jak w dniu powszednim. Nie będzie jednak działała kancelaria parafialna. Nie będzie również adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornych.

4. Od wtorku wznawiamy adorację Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 w dni powszednie oraz dyżury spowiednicze kapłanów podczas jej trwania.

5. W środę przypada liturgiczna uroczystość Najśw. Maryi Panny, Królowej Polski. Porządek Eucharystii niedzielny. O godz. 12.00 uroczysta suma w intencji Ojczyzny, która wpisuje się w program obchodów Rocznicy Konstytucji 3 Maja z 1791 roku. Informacje szczegółowe dotyczące programu obchodów na plakacie pod chórem.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek maja. Z tej racji w ramach nabożeństwa majowego odmówimy również modlitwy o powołania.

7. W pierwszy piątek miesiąca, po Eucharystiach o godz. 7.30 oraz 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa oraz Aktu Oddania. SpowiedĹş w czasie wszystkich sprawowanych w tym dniu nabożeństw.

8. W tym tygodniu przypada również pierwsza sobota maja. Litanię loretańską odśpiewamy w czasie nabożeństwa majowego. Chorych nawiedzimy według informacji, które kapłani pozostawili swoim podopiecznym. Wieczorem o godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie.

9. Za tydzień, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.

10. W przyszłą niedzielę, nazywaną "Niedzielą Dobrego Pasterza", gościć będziemy w naszej Wspólnocie Parafialnej przedstawiciela Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby seminarium.

11. W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka, w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc humanitarną dla Syrii.

12. Spotkania liturgiczne przygotowujące do uroczystości I Komunii św. odbędą się w następującym porządku: Szkoła Podstawowa nr 2 oraz Szkoła Podstawowa w Korytowie w poniedziałek 08 maja; Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 6, Społeczna Szkoła Podstawowa we wtorek 09 maja o godz. 19.00 w kościele.

13. Spotkanie Komitetu Organizacyjnego rodziców dzieci pierwszokomunijnych 10 maja na plebanii.

14. 29 maja rusza 362 Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Informacje szczegółowe oraz plakat znajdują się w gablocie przed kościołem.

15. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.