Categories: Ogłoszenia
      Date: 07.11.16
     Title: Ogłoszenia - 06.11.2016r. XXXII Niedziela Zwykła

W piątek, w Święto Niepodległości, przypada liturgiczna uroczystość św. Wiktorii, Dziewicy i Męczennicy, Głównej Patronki Diecezji Łowickiej. Porządek Mszy św. niedzielny. O godz. 12.00 suma w intencji Ojczyzny. W tym dniu, z racji uroczystości kościelnej, nie obowiązuje wstrzemięĹşliwość od pokarmów mięsnych.

 1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.

2. W dniu dzisiejszym można złożyć do puszek ofiary na funkcjonowanie "Caritas" parafialnej.

3. Taca z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na fundusz budowy i remontów kościołów w naszej diecezji.

4. Od 01 do 08 listopada włącznie można uzyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych.

5. W piątek, w Święto Niepodległości, przypada liturgiczna uroczystość św. Wiktorii, Dziewicy i Męczennicy, Głównej Patronki Diecezji Łowickiej. Porządek Mszy św. niedzielny. O godz. 12.00 suma w intencji Ojczyzny. W tym dniu, z racji uroczystości kościelnej, nie obowiązuje wstrzemięĹşliwość od pokarmów mięsnych.

6. List Biskupów, dotyczący Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana, który dokona się w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, wprowadził nas w czas duchowego przygotowania do tego wydarzenia. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy oficjalnym tekstem Episkopatu, który jest dostępny dla chętnych pod chórem organowym. Od dzisiaj aż do samej uroczystości będziemy modlili się tą modlitwą podczas każdej Mszy św. po "modlitwie po Komunii".

7. "Caritas" Polska, w odpowiedzi na apel Papieża Franciszka, zainicjowała akcję p.t. "Rodzina Rodzinie", mającą na celu konkretną - jednorazową lub trwającą przez sześć miesięcy - pomoc jednej rodzinie z Syrii bądĹş Libanu. Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące akcji można znaleĹşć na stronie www.rodzinarodznie.caritas.pl.

8. Za tydzień będziemy przeżywali VII dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który przebiegać będzie pod hasłem: "Pokój dla Iraku". Zachęcamy do indywidualnej modlitwy w tej intencji, jak również do zapoznania się ze statystyką dotyczącą prześladowania chrześcijan. Informacja dostępna jest na ulotkach pod chórem.

9. Składamy podziękowanie dla wszystkich, którzy pomogli nam sprawnie i skutecznie przeprowadzić świąteczną akcję wywózki śmieci z cmentarza grzebalnego. Dziękujemy: Urzędowi Miasta Żyrardowa, Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej, Zarządcy Cmentarza. Dziękujemy także odwiedzającym cmentarz w czasie świątecznym za coraz większą dyscyplinę i dbałość w kwestii składowania odpadów cmentarnych.

10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej