Categories: Ogłoszenia
      Date: 30.10.16
     Title: Ogłoszenia - XXXI Niedziela Zwykła Ur. Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego

We wtorek obchodzić będziemy liturgiczną uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w tym dniu jak w każdą niedzielę, z tym jednak wyjątkiem, że Eucharystia o godz. 12.00 zostanie odprawiona nie w kościele, a na cmentarzu grzebalnym. Po niej wyruszy procesja w czasie, której będziemy modlili się w intencji naszych zmarłych, polecanych Bogu w modlitwie wypominek tzw. "jednorazowych". Przypominamy, że w uroczystość Wszystkich Świętych wierzący i praktykujący katolicy są zobowiązani nie tylko do nawiedzenia grobów swoich bliskich, ale również do udziału w świątecznej Eucharystii.

 

 

 

 

 

 

 1. W dniu dzisiejszym gościmy ks. Jerzego Gugałę SAC (pallotyna) - długoletniego rekolekcjonistę Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego, który prowadzi w naszej parafii "Niedzielę Apostolstwa Słowa Drukowanego". Ks. Jerzy głosi kazania podczas wszystkich Eucharystii, a po ich zakończeniu rozprowadza książki wydawnictwa pallotyńskiego.

2. Dzisiaj przeżywamy liturgiczną uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego.

3. Tegoroczna, czwarta już celebracja "Nocy Świętych" odbędzie się 31 paĹşdziernika (w poniedziałek) w par. p.w. Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18.00 Eucharystią, na początku której przywitamy świętych obecnych w relikwiach. Po Eucharystii przejdziemy ulicami miasta Żyrardowa w korowodzie świętych. Ok godz. 20.00 zakończymy spotkanie Agapą. Zapraszamy wiernych z dekanatów: wiskickiego, mszczonowskiego i żyrardowskiego oraz tych wszystkich, którzy pragną iść drogą ku świętości.

4. We wtorek obchodzić będziemy liturgiczną uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w tym dniu jak w każdą niedzielę, z tym jednak wyjątkiem, że Eucharystia o godz. 12.00 zostanie odprawiona nie w kościele, a na cmentarzu grzebalnym. Po niej wyruszy procesja w czasie, której będziemy modlili się w intencji naszych zmarłych, polecanych Bogu w modlitwie wypominek tzw. "jednorazowych". Przypominamy, że w uroczystość Wszystkich Świętych wierzący i praktykujący katolicy są zobowiązani nie tylko do nawiedzenia grobów swoich bliskich, ale również do udziału w świątecznej Eucharystii.

5. 01 listopada na cmentarzu grzebalnym można będzie złożyć ofiarę na funkcjonowanie Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu.

6. W środę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w tym dniu odprawiać będziemy w następującym porządku: 7.00, 9.00, 17.00, 18.00. Po Eucharystii o godz. 7.00 przejdziemy z procesją po naszej świątyni czytając wypominki tzw. "jednorazowe". W Dzień Zaduszny można uzyskać jeden raz odpust zupełny, który ofiaruje się za dusze w czyśćcu cierpiące. W tym celu należy pobożnie nawiedzić kościół lub kaplicę i odmówić modlitwy: "Ojcze nasz" i "Skład Apostolski", zachowując inne zwykłe warunki: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Św., modlitwa w intencji Ojca św. oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

7. Od 01 do 08 listopada włącznie można uzyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Z tej racji, po Eucharystii o godz. 18.00, wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z modlitwami o powołania.

9. W pierwszy piątek listopada, po Mszach św. o godz. 7.30 oraz 18.00, wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa oraz Aktu Oddania. SpowiedĹş w czasie wszystkich sprawowanych w tym dniu nabożeństw.

10. W tym tygodniu przypada również pierwsza sobota miesiąca. Z tej racji, po Eucharystii o godz. 7.30, wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii Loretańskiej. Chorych zaczniemy nawiedzać od godz. 9.00. Wieczorem o godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie.

11. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.

12. W przyszłą niedzielę można będzie złożyć do puszek ofiary na funkcjonowanie "Caritas" parafialnej.

13. Przyjmujemy wypominki na rok 2016/2017. W dniu 01 listopada można je będzie składać również na cmentarzu przy kaplicy cmentarnej. Księża będą tam pełnili dyżur od godz. 9.00 do 12.00.

14. Rozprowadzamy znicze "Caritas" w cenie 3,00PLN.

15. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej