Categories: Ogłoszenia
      Date: 19.10.16
     Title: Ogłoszenia - 16.10.2016r. XXIX Niedziela Zwykła

W dniu dzisiejszym obchodzimy 38 rocznicę wyboru Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Z tej racji zapraszamy na koncert poświęcony św. Janowi Pawłowi II. O godz. 20.00, w kościele Matki Bożej Pocieszenia, wystąpi Marcin Styczeń wraz z zespołem. W koncercie p.t. "Pieśń o Bogu ukrytym" można będzie wysłuchać interpretacji wczesnych wierszy Karola Wojtyły. Serdecznie zapraszamy w imieniu Prezydenta Miasta Żyrardowa p. Wojciecha Jasińskiego.

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy 38 rocznicę wyboru Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Z tej racji zapraszamy na koncert poświęcony św. Janowi Pawłowi II. O godz. 20.00, w kościele Matki Bożej Pocieszenia, wystąpi Marcin Styczeń wraz z zespołem. W koncercie p.t. "Pieśń o Bogu ukrytym" można będzie wysłuchać interpretacji wczesnych wierszy Karola Wojtyły. Serdecznie zapraszamy w imieniu Prezydenta Miasta Żyrardowa p. Wojciecha Jasińskiego.

2. W dniu dzisiejszym doroczne liczenie wiernych uczestniczących we Mszach św. oraz przystępujących do Komunii św.

3. Dzisiaj o godz. 15.00 na plebanii spotkanie Koła Żywego Różańca.

4. Zaczęliśmy przyjmować intencje na rok 2017. Zapisów można dokonywać w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.

5. Rozpoczęliśmy przyjmowanie wypominek na rok 2016/2017.

6. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele misyjne.

7. Zbliżają się uroczystości: Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Prosimy o składanie śmieci cmentarnych tylko w miejscach do tego przeznaczonych i uszanowanie sakralnego charakteru cmentarza. Nie odkładajmy sprzątania grobów naszych bliskich zmarłych na ostatni moment. Prosimy również o zainteresowanie się stanem formalnym grobów rodzinnych.

8. "Szlachetna Paczka" poszukuje wolontariuszy do kolejnej edycji programu. Więcej informacji na www.superw.pl. Zapisy do 24 paĹşdziernika.

9. Pod chórem można nabyć album ze zdjęciami z trzyletniego okresu przygotowań do ŚDM, z pobytu młodych pielgrzymów z zagranicy w naszej diecezji i parafii oraz naszej młodzieży w "Miasteczku Łowickim pod Krakowem". W albumie znajdują się również przesłania Ojca Świętego Franciszka. Kupując album wspieramy dzieła będące kontynuacją ŚDM. Albumy będziemy rozprowadzać przez kilka następujących po sobie niedziel.

10. Są już dostępne znicze "Caritas" w cenie 3,00PLN.

11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej