Categories: Ogłoszenia
      Date: 01.09.16
     Title: Ogłoszenia - 28.08.2016r. Odpust parafialny

Dzisiaj rozpoczynamy Misje Święte, które mają nas przygotować do godnego przeżycia inauguracji peregrynacji kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Diecezji Łowickiej. Z radością witamy w naszej wspólnocie parafialnej misjonarzy O.O. Bernardynów: Kazimierza i Zenobiusza, którzy będą nam pomagać w tym dziele. Program Misji Świętych jest następujący: dzisiaj porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę w ciągu roku ( z tym wyjątkiem, że o godz. 21.00 zgromadzimy się na Apel Jasnogórski). Nabożeństwa misyjne wznowimy w środę. W środę, czwartek i piątek Msze św. z naukami misyjnymi o godz. 7.00, 9.00, 17.00 (nabożeństwo centralne), 19.00; Apel Jasnogórski o godz. 21.00. W czwartek o godz. 9.00 Eucharystia dla osób starszych, chorych, samotnych z możliwością przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. W sobotę oczekujemy na przybycie obrazu matki Bożej Częstochowskiej (rano nie ma nabożeństw misyjnych) - centralne nabożeństwo o godz. 17.00. Uroczystości przewodniczyć będzie J.Em. Kazimierz Kard. Nycz, Metropolita Warszawski; homilię wygłosi J.E. Abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański. Udział zapowiedziało trzydziestu biskupów i bardzo wielu kapłanów. Zachęcamy naszych parafian do jak najliczniejszego udziału w tym nabożeństwie. Obraz Matki Bożej gościć będzie w naszej parafii do 04 września do godz. 16.30, kiedy odprowadzimy Matkę Bożą do parafii p.w. św. Karola Boromeusza. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 uroczyste zakończenie Misji Świętych. Sakrament pokuty i pojednania sprawowany będzie podczas wszystkich nabożeństw misyjnych (program Misji znajduje się na ulotkach).

 

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy święto patronalne naszej parafii. Porządek Mszy św. jest następujący: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 19.00. O godzinie 12.00 zostanie odprawiona uroczysta suma, po której wyruszy procesja eucharystyczna dookoła naszej świątyni.

2. Dzisiaj rozpoczynamy Misje Święte, które mają nas przygotować do godnego przeżycia inauguracji peregrynacji kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Diecezji Łowickiej. Z radością witamy w naszej wspólnocie parafialnej misjonarzy O.O. Bernardynów: Kazimierza i Zenobiusza, którzy będą nam pomagać w tym dziele. Program Misji Świętych jest następujący: dzisiaj porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę w ciągu roku ( z tym wyjątkiem, że o godz. 21.00 zgromadzimy się na Apel Jasnogórski). Nabożeństwa misyjne wznowimy w środę. W środę, czwartek i piątek Msze św. z naukami misyjnymi o godz. 7.00, 9.00, 17.00 (nabożeństwo centralne), 19.00; Apel Jasnogórski o godz. 21.00. W czwartek o godz. 9.00 Eucharystia dla osób starszych, chorych, samotnych z możliwością przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. W sobotę oczekujemy na przybycie obrazu matki Bożej Częstochowskiej (rano nie ma nabożeństw misyjnych) - centralne nabożeństwo o godz. 17.00. Uroczystości przewodniczyć będzie J.Em. Kazimierz Kard. Nycz, Metropolita Warszawski; homilię wygłosi J.E. Abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański. Udział zapowiedziało trzydziestu biskupów i bardzo wielu kapłanów. Zachęcamy naszych parafian do jak najliczniejszego udziału w tym nabożeństwie. Obraz Matki Bożej gościć będzie w naszej parafii do 04 września do godz. 16.30, kiedy odprowadzimy Matkę Bożą do parafii p.w. św. Karola Boromeusza. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 uroczyste zakończenie Misji Świętych. Sakrament pokuty i pojednania sprawowany będzie podczas wszystkich nabożeństw misyjnych (program Misji znajduje się na wyłożonych w kościele ulotkach).

3. W dniu dzisiejszym rozpoczął w naszej parafii praktykę duszpasterską alumn Bartłomiej. Otoczmy go troską, serdecznością i modlitwą, aby jak najlepiej wykorzystał czas pobytu w naszej wspólnocie.

4. W dniu dzisiejszym, podczas Mszy o godz. 12.00, dokonamy odsłonięcia obrazu, który stanowi zakrywę grupy figur w ołtarzu głównym. Obraz został poddany gruntownej konserwacji, a grupa ofiarnych parafian i sympatyków naszego kościoła ufundowała mechanizm podnoszenia i opuszczania obrazu.

5. W czwartek rozpoczęcie roku szkolno - katechetycznego. Msza św. dla dzieci, młodzieży, rodziców i wychowawców o godz. 8.00.

6. Również w czwartek, o godz. 12.00, na naszym cmentarzu, Eucharystia w rocznicę wybuchu II Wojny Światowej w intencji poległych w obronie Ojczyzny.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. SpowiedĹş podczas wszystkich sprawowanych w tym dniu nabożeństw misyjnych.

8. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota września. Po Eucharystii o godz. 7.00 wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii Loretańskiej. Chorych zaczniemy nawiedzać od godz. 9.00.

9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.