Categories: Ogłoszenia
      Date: 07.04.16
     Title: Ogłoszenia - 03.04.2016r. Niedziela Miłosierdzia Bożego

W dniach 04 - 11 kwietnia b.r. eksponowana będzie w naszym kościele parafialnym wystawa p.t. "Cum tacent, clamant" ("Milcząc, wołają") autorstwa p. Piotra Życieńskiego poświęcona poszukiwaniom szczątek ofiar systemu komunistycznego z lat 1944 - 1956, prowadzonym w kwaterze "Ł" Cmentarza Wojskowego na warszawskich Powązkach. Przejmujące obrazy przedstawiają z jednej strony krótkie biogramy Żołnierzy Niezłomnych, a z drugiej prace prowadzone przez archeologów na Cmentarzu na tzw. "Łączce". Wystawa jest okazją do refleksji i modlitwy za zamordowanych Żołnierzy Podziemia Niepodległościowego, tych odnalezionych i tych, których do tej pory nie udało się zidentyfikować. Wystawa przygotowana została przez Klub Gazety Polskiej w Żyrardowie.

 1. W dniu dzisiejszym, w II Niedzielę Wielkanocy, obchodzimy w Kościele Święto Bożego Miłosierdzia. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Hosanna" wraz ze wspólnotami parafialnymi zapraszają dziś o godz. 15.00 na Godzinę Miłosierdzia Bożego. Po koronce i uwielbieniu, o godz. 16.00 będzie można skorzystać z posługi modlitwy wstawienniczej.

2. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.

3. Dzisiaj rozpoczyna się 72 Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. można złożyć ofiary do puszek na potrzeby "Caritas" parafialnej.

4. Prosimy, aby dzieci, które zabrały do domów kartonowe skarbonki "Jałmużna Wielkopostna", złożyły je przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Zebrane w ten sposób ofiary zostaną przekazane najbardziej potrzebującym.

5. W dniach 04 - 11 kwietnia b.r. eksponowana będzie w naszym kościele parafialnym wystawa p.t. "Cum tacent, clamant" ("Milcząc, wołają") autorstwa p. Piotra Życieńskiego poświęcona poszukiwaniom szczątek ofiar systemu komunistycznego z lat 1944 - 1956, prowadzonym w kwaterze "Ł" Cmentarza Wojskowego na warszawskich Powązkach. Przejmujące obrazy przedstawiają z jednej strony krótkie biogramy Żołnierzy Niezłomnych, a z drugiej prace prowadzone przez archeologów na Cmentarzu na tzw. "Łączce". Wystawa jest okazją do refleksji i modlitwy za zamordowanych Żołnierzy Podziemia Niepodległościowego, tych odnalezionych i tych, których do tej pory nie udało się zidentyfikować. Wystawa przygotowana została przez Instytut Pamięci Narodowej, a zorganizował ją Klub Gazety Polskiej w Żyrardowie.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek kwietnia. Z tej racji po Eucharystii o godz. 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem modlitw o powołania.

7. Za tydzień o godz. 12.00 zostanie odprawoina w naszym kościele Eucharystia w intencji tych, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej.

8. Fundacja Reaktywacja zaprasza osoby bezrobotne na całkowicie bezpłatne szkolenie przygotowujące do założenia własnej działalności gospodarczej. Szkolenie obejmuje 32h szkolenia ze specjalistą w dziedzinie marketingu i reklamy oraz indywidualne konsultacje. Szkolenie odbędzie się w dniach 21 - 24.04.2016r. Zapisy będę przyjmowane w bieżącym tygodniu. Więcej informacji i telefon kontaktowy znajduje się w gablocie parafialnej.

9. Dziękujemy wszystkim, którzy materialnie i finansowo wsparli posługę "Caritas" parafialnej na rzecz ubogich. Rozdaliśmy wielkanocne paczki żywnościowe 150 rodzinom naszej parafii.

10. Dziękujemy p. Krzysztofowi Rdest i Firmie MK Trans za transport młodzieży w Niedzielę Palmową do Łowicza na Spotkanie Młodych.

11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.