Categories: Ogłoszenia
      Date: 12.03.16
     Title: Ogłoszenia - 13.03.2016r. V Niedziela Wielkiego Postu

W dniu dzisiejszym przypada trzecia rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Papieża Franciszka. Z tej racji podczas Mszy św. o godz. 12.00, po "Modlitwie po Komunii" odśpiewamy dziękczynne "Te Deum".1. W dniu dzisiejszym przypada trzecia rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Papieża Franciszka. Z tej racji podczas Mszy św. o godz. 12.00, po "Modlitwie po Komunii" odśpiewamy dziękczynne "Te Deum".

2. W dniu jutrzejszym nie będzie czynna kancelaria cmentarna.

3. W najbliższy piątek nie będzie nabożeństw Drogi Krzyżowej o godz. 16.30 i 17.15 oraz Mszy św. o godz. 18.00. O godz. 19.00 w naszym kościele obędzie się inscenizacja Drogi Krzyżowej przygotowana przez młodzież ze Stowarzyszenia "Fabryka Feniksa". Serdecznie zapraszamy.

4. W sobotę przypada w Kościele liturgiczna uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najśw. Maryi Panny. Msze św. z formularza świątecznego o godz. 7.00, 9.00, 17.00, 18.00. Eucharystia o godz. 19.00 z formularza Niedzieli Palmowej Męki Pańskiej. W tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach o Biskupie Seniorze Józefie Zawitkowskim.

5. Za tydzień przeżywać będziemy w Kościele Niedzielę Palmową. Podczas każdej Eucharystii będziemy błogosławili palmy oraz rozważali opis męki Chrystusa. Dziewczęta ze scholi dziecięcej przygotują własnoręcznie pewną ilość palm. Ofiary składane przy ich nabywaniu przeznaczone zostaną na fundusz scholi.

6. Od 1986 roku, w Niedzielę Palmową, z inicjatywy św. Jana Pawła II, Kościół obchodzi Światowe Dzień Młodzieży - w roku bieżącym po raz XXXI. W diecezjach całego świata młodzież gromadzi się wraz ze swoim Biskupem, aby przygotować się do celebracji wydarzeń paschalnych. Wyjazd młodzieży naszej parafii do Łowicza sprzed kościoła 20 marca, w niedzielę o godz. 9.00, powrót na godz. 15.30. Zapisy na wyjazd oraz formularz zgody rodziców dla osób niepełnoletnich w zakrystii oraz kancelarii .

7. Jak co roku, w czasie Wielkiego Postu, przy obrazie Jezusa Miłosiernego znajduje się kosz, do którego można składać produkty żywnościowe na stół wielkanocny dla ubogich naszej parafii. Obok znajduje się skarbona na wielkopostną jałmużnę. W tym roku chcielibyśmy uzyskane fundusze przeznaczyć na dofinansowanie wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży młodym, których nie stać na wpłatę 550 zł.

8. Osoby korzystające z pomocy "Caritas" będą mogły, od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy, w godz. 14.00 - 15.00, otrzymać paczkę żywnościową na stół wielkanocny.

9. Wyższe Seminarium Duchowne w Łowiczu zaprasza na Dni Otwarte od 08 do 10 kwietnia b.r. Informacje szczegółowe oraz plakat znajdują się w gablocie parafialnej.

10.Terenowe Biuro i Koło Przyjaciół "Radia Maryja" w Żyrardowie organizuje w dniach 02-03.04.2016r. pielgrzymkę do: Kałkowa, Sandomierza, Tuchowa, Krakowa Łagiewnik i Częstochowy. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się ze szczegółową informacją, która znajduje się w gablocie parafialnej.

11. Ks. Jarosław Wypchło organizuje wyjazdy: 04-07 lipca 2016r. po sanktuariach Śląska oraz 02-10 sierpnia 2016r. do Danii, Norwegii, Szwecji. Informacje szczegółowe znajdują się w gablocie przed kościołem

12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.